Iceland Airwaves 2010 startuje już w środę!

Jest 4 nad ranem, a ty byłeś już w pięciu fantastycznych klubach, widziałeś dziesięć świetnych zespołów, poznałeś piętnastu nowych przyjaciół i dwadzieścia razy zdążyłeś się zakochać. Jesteś zmęczony. Jesteś zakręcony. Jesteś gotów znaleźć jakieś łóżko. Jesteś też gotów znaleźć miejsce kolejnego after-party. Nie możesz uwierzyć, że ty jesteś. Właściwie już planujesz, żeby wrócić tu za rok. A wiesz co? To dopiero pierwszy dzień!

Od pierwszej edycji festiwalu, która odbyła się w 1999 roku w hangarze samolotowym, Iceland Airwaves zyskał miano jednej z najważniejszych imprez muzycznych – zarówno w Islandii jak i na świecie. Festiwal zdobył wielu przyjaciół, przez ten czas zyskał też wielu fanów i zebrał wiele bardzo dobrych opinii wszędzie tam, gdzie pisano o muzyce. Przykładu: magazyn Rolling Stone nazwał festiwal “najbardziej odjazdowym długim weekendem w kalendarzu festiwali muzycznych”.

Zagrało tutaj wielu z najbardziej ekscytujących artystów z całego świata. The Shins, The Rapture, TV On The Radio, Florence and the Machine, Klaxons, Hot Chip, Flaming Lips, Wolf Parade, Bloc Party i Fatboy Slim zrobili sobie krótkie wypady z Europy czy Ameryki Północnej, by wystąpić na jednej scenie z największymi islandzkimi talentami – wśród których były zespoły takie jak Sigur Rós, FM Belfast, GusGus, Múm, Singapore Sling czy Dr Spock. A kiedy zespoły kończyły występy na żywo, najlepsi didżeje z całego świata rozkręcali imprezy w całym mieście, trwające do bladego świtu.

Ale Airwaves to nie tylko muzyka. Reykjavik jest prawdopodobnie najlepszym miastem festiwalowym – wystaczająco małe, aby być przyjaznym i miłym, na tyle wyrafinowane, aby zaoferować kulturalne, historyczne i nocne życie tak bogate, jak w dziesięciokrotnie większych miastach. Może dwudziestokrotnie. Kto wie? A na dodatek znajduje się w otoczeniu najbardziej niezwykłej i zdumiewająco pięknej przyrody, jaką kiedykolwiek mogliście zobaczyć (to wielkie słowa, ale na prawdę musicie to zobaczyć).

Wychodzisz z łóżka, Twoja fryzura wciąż nosi ślady wczorajszej imprezy, a Ty wskakujesz do autobusu. Zanim przypomnisz sobie co robiłeś poprzedniej nocy, już patrzysz na gejzery, wodospady i pola lawy – wszystko to, co najlepszego ma do zaoferowania wulkaniczna wyspa, łącznie z najsłynniejszą na świecie Blue Lagoon, ulubione miejsce kąpieli ludzi z całego świata. Mmmmm! Na prawdę możesz się świetnie poczuć!

Korzystając z pakietów turystycznych, możesz tu dotrzeć z największych międzynarodowych portów lotniczych, płacąc mniej niż mógłbyś się spodziewać masz szansę zanurzyć się w najgorętrzym, najciekawszym festiwalu muzycznym – to wydaje się zbyt proste. Zajrzyj na stronę festiwalu, zapisz się na e-mailowynewsletter, sprawdź ceny i poczytaj o tym, co przygotowaliśmy na 2010 rok. A potem przyłącz się do imprezy.

Witamy na Islandii! Witamy na Iceland Airwaves!

 

www.icelandairwaves.is

Written By
More from Bartek Wilk
Samaris – Hljóma þú EP
To pierwsza EPka Samaris, zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu Músíktilraunir. Singiel ukaże się...
Read More
Leave a comment