Iceland Airwaves 2010 startuje już w środę!

Jest 4 nad ranem, a ty byłeś już w pięciu fantastycznych klubach, widziałeś dziesięć świetnych zespołów, poznałeś piętnastu nowych przyjaciół i dwadzieścia razy zdążyłeś się zakochać. Jesteś zmęczony. Jesteś zakręcony. Jesteś gotów znaleźć jakieś łóżko. Jesteś też gotów znaleźć miejsce kolejnego after-party. Nie możesz uwierzyć, że ty jesteś. Właściwie już planujesz, żeby wrócić tu za rok. A wiesz co? To dopiero pierwszy dzień!

Od pierwszej edycji festiwalu, która odbyła się w 1999 roku w hangarze samolotowym, Iceland Airwaves zyskał miano jednej z najważniejszych imprez muzycznych – zarówno w Islandii jak i na świecie. Festiwal zdobył wielu przyjaciół, przez ten czas zyskał też wielu fanów i zebrał wiele bardzo dobrych opinii wszędzie tam, gdzie pisano o muzyce. Przykładu: magazyn Rolling Stone nazwał festiwal “najbardziej odjazdowym długim weekendem w kalendarzu festiwali muzycznych”.

Zagrało tutaj wielu z najbardziej ekscytujących artystów z całego świata. The Shins, The Rapture, TV On The Radio, Florence and the Machine, Klaxons, Hot Chip, Flaming Lips, Wolf Parade, Bloc Party i Fatboy Slim zrobili sobie krótkie wypady z Europy czy Ameryki Północnej, by wystąpić na jednej scenie z największymi islandzkimi talentami – wśród których były zespoły takie jak Sigur Rós, FM Belfast, GusGus, Múm, Singapore Sling czy Dr Spock. A kiedy zespoły kończyły występy na żywo, najlepsi didżeje z całego świata rozkręcali imprezy w całym mieście, trwające do bladego świtu.

Ale Airwaves to nie tylko muzyka. Reykjavik jest prawdopodobnie najlepszym miastem festiwalowym – wystaczająco małe, aby być przyjaznym i miłym, na tyle wyrafinowane, aby zaoferować kulturalne, historyczne i nocne życie tak bogate, jak w dziesięciokrotnie większych miastach. Może dwudziestokrotnie. Kto wie? A na dodatek znajduje się w otoczeniu najbardziej niezwykłej i zdumiewająco pięknej przyrody, jaką kiedykolwiek mogliście zobaczyć (to wielkie słowa, ale na prawdę musicie to zobaczyć).

Wychodzisz z łóżka, Twoja fryzura wciąż nosi ślady wczorajszej imprezy, a Ty wskakujesz do autobusu. Zanim przypomnisz sobie co robiłeś poprzedniej nocy, już patrzysz na gejzery, wodospady i pola lawy – wszystko to, co najlepszego ma do zaoferowania wulkaniczna wyspa, łącznie z najsłynniejszą na świecie Blue Lagoon, ulubione miejsce kąpieli ludzi z całego świata. Mmmmm! Na prawdę możesz się świetnie poczuć!

Korzystając z pakietów turystycznych, możesz tu dotrzeć z największych międzynarodowych portów lotniczych, płacąc mniej niż mógłbyś się spodziewać masz szansę zanurzyć się w najgorętrzym, najciekawszym festiwalu muzycznym – to wydaje się zbyt proste. Zajrzyj na stronę festiwalu, zapisz się na e-mailowynewsletter, sprawdź ceny i poczytaj o tym, co przygotowaliśmy na 2010 rok. A potem przyłącz się do imprezy.

Witamy na Islandii! Witamy na Iceland Airwaves!

 

www.icelandairwaves.is

Written By
More from Bartek Wilk

Kto zagra drugiego dnia Reykjavik Folk Festival?

Drugi dzień Reykjavik Folk Festival przed nami! I tym razem line-up zapowiada...
Read More

Dodaj komentarz