Berglind Ágústsdóttir i Daníel Ágúst w Polsce

Berglind Ágústsdóttir pochodzi z Reykjaviku, a mieszka w Berlinie. Jest artystką wizualną – tworzy wideo, instalacje, rysuje. Komponuje też muzykę i śpiewa. Jest charyzmatyczną wokalistką grupy Company Bee, współzałożycielką kolektywu Weloveiceland. Kocha eksperymenty muzyczno-wizualne, z pasją wciąga publiczność w swoje show. Na swym koncie ma m.in. album Fiskur nr.1, wydany przez legendarną wytwórnie Bad Taste Records. Obecnie wraz z Company Bee pracuje nad płytą pt. Social Suicide.

W sobotę, 27 listopada w Gdańsku zaprezentowała swoją techno-poezję, opartą na połączeniu elementów eksperymentalnego popu i skandynawskiej energii.

Wcześniej, 18 listopada pojawiła się w Warszawskim OSIR cafe, w ramach festiwalu „Kulturalne Oblicza Islandii”.


Daníel Ágúst, to islandzki artysta elektroniczno-eksperymentalny. Wokalista formacji Nýdönsk, Esja i legendarnej grupy GusGus. Pracował nad ścieżkami dźwiękowymi do filmów i przedstawień teatralnych. W 2006 roku nakładem One Little Indian Records ukazał się jego solo album „Swallowed a Star”. Muzyka Daniela to kolekcja błogich mini-symfonii, pieszczotliwie wplatająca pop. To bogata orkiestracja, niesamowite, porywające soulowe wokale. To XXI-wieczna ściana dźwięku, zawierająca w sobie dużo klasyki.

Daníel zagrał 21 listopada 2010 r. w Warszawie w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, w ramach Festiwalu „Kulturalne oblicza Islandii”.

Written By
More from Bartek Wilk

O filozofii, Paryżu, filmie i problemach z określeniem czasu – rozmowa z Jarą

Kilka miesięcy temu, tuż po premierze singla Hope rozmawiałem z Jarą o...
Read More