DIALOG na końcu świata

dialog

Już od jutra (14.01.2011) ten maleńki film Cezarego Ibera wkracza do warszawskiego kina KinoLab, gdzie będzie wyświetlany na regularnych pokazach. To wyjątkowa okazja, aby zapoznać się bliżej z filmem „Dialog”. Dotychczas prezentowany na festiwalu w Gdyni (FPFF) i Łodzi (Nordand Art Festival) oraz na kilku pojedynczych seansach w innych miastach Polski. Nakręcony w całości na Islandii,  wyprodukowany przez Icebreaker Films, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Ona – Anna Leoniak, on – Fiann Paul. Z wykształcenia achitekci, z zamiłowania fotografowie.  Film powstawał podczas realizowania projektu fotograficznego dla Reykjavik Arts Festival, który polega na fotografowaniu dzieci w wieku 3-6 lat. Obydwoje podróżując po bezdrożach Islandii dotarli do 50 najmniejszych i najbardziej niedostępnych wiosek i sfotografowali tysiące dzieci, islandzkich, polskich również. Same twarze najmłodszych mieszkańców Islandii zostały przeniesione na aluminiowe tablice o rozmiarach i przykryły fasadę budynku w samym centrum Reykjaviku, tworząc monumentalną ekspozycję w punkcie spotkań mieszkańców i turystów.  Film skupia się również na sytuacji polskich imigrantów na wyspie, jak dalecy są od stereotypu, jaka jest ich sytuacja, plany, marzenia. To pogodny i optymistyczny obraz naszej społeczności za granicą.

Film pokazuje skomplikowane relacje międzyludzkie, życiowe wybory i dążenie do wyznaczonego celu. Prezentuje różne płaszczyzny poszukiwania dialogu. Pokazuje jasną stronę życia, zabierając widzów w podróż do świata dzieciństwa i zachęcając do poszukiwania w sobie wewnętrznego dziecka.

dialogg


DIALOG
Reżyseria: CEZARY IBER
Muzyka: MUGISON
Producent: SŁAWOMIR CIOK
Produkcja: ICEBREAKER FILMS
Współfinansowanie: PISF
Długość: 47’

Trailer do obejrzenia tutaj

More from dawid po prostu
Biophilia przenosi się do Harpy.
Chyba nie ma lepszego czasu na wycieczkę do Islandii niż październik. Październik...
Read More
Leave a comment