Retro Stefson rusza na podbój Europy

Retro Stefson

Retro Stefson, zespół założony przez paczkę młodych muzyków z Reykjavíku, podpisał kontrakt z wytwórnią Univarsal i rozpoczął trasę koncertową po Europie, by dzielić się z fanami swoim islandzko-angielsko-francusko-portugalskojęzycznym gorącym, lekko latynoamerykańskim, rytmicznie poruszającym popem, zaopatrzonym już właściwie w cały worek hitów.

Wytwórnia podjęła się wydania albumu Kimbabwe i wprowadzenia go na rynek muzyczny Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Europy Wschodniej. Ukaże się on 6 maja. Do tego wydania zostaną dołączone 3 utwory z debiutu, mianowicie: „Sensei”, „Papa Paulo III” oraz „Medallion. Dodatkowo Universal ma prawa do następnych dwóch płyt, które nagra zespół.

Członkowie Retro Stefson podpisali również 3-letnią umowę z Sony ATV, która ułatwi emitowanie ich muzyki w filmach, telewizji oraz innych mediach.

Retro Stefson niedawno triumfalnie powrócił z festiwalu Eurosonic, gdzie zespół został bardzo dobrze przyjęty. Było to do przewidzenia po tym, jak Islandczycy zagrali dwa koncerty na Larm Festival w Oslo, które zostały entuzjastycznie zrecenzowane w festiwalowej gazecie.

Nowy kontrakt zmusił zespół do wyruszenia na kontynent, gdzie zaczęła się mini-trasa z The Go! Team w 6 niemieckich miastach:

10 III Dusseldorf
11 III Frankfurt
15 III Monachium
16 III Stuttgart
17 III Berlin
18 III Hamburg

Stamtąd wyruszą na wiele innych koncertów i letnich festiwali w całej Europie. O kolejnych datach poinformujemy wkrótce. Miejmy nadzieję, że nie ominą naszego kraju, bo promocja nowej płyty się nam należy!

Retro Stefson na gogoyoko.com
profil na Facebooku
Myspace

Więcej o Retro Stefson na naszej stronie – kliknij.

Written By
More from úlfurinn

Sklep to takie przepiękne słowo – wywiad z Bloodgroup

Kiedyś Książę ciemnej Islandii z Prins Póló wspomniał, że będzie odwiedzać Polskę...
Read More

Dodaj komentarz