Polska premiera INNI w Kinie Pod Baranami – jesteśmy jednym z patronów!

Niebawem polska premiera filmu „INNI” Sigur Rós. Jesteśmy zaszczyceni, że portal Muzyka Islandzka jest jednym z patronów tego wydarzenia! Premiera odbędzie się 7 listopada w krakowskim Kinie Pod Baranami.

SIGUR RÓS: INNI & HEIMA – polska premiera filmu Inni oraz pokaz dokumentu Heima

7 – 8 listopada 2011
Kino Pod Baranami

W drugim tygodniu listopada Kino Pod Baranami zaprasza w kolejną muzyczną podróż na magiczną wyspę Islandię. Tym razem naszymi przewodnikami będą członkowie najsłynniejszego islandzkiego zespołu rockowego – Sigur Rós. W poniedziałek, 7 listopada w Kinie Pod Baranami odbędzie się polska premiera filmu INNI, a dzień później, wyświetlimy nieco starszy dokument – HEIMA –opowiadający o spontanicznej, zupełnie darmowej trasie koncertowej zespołu po rodzinnej Islandii.

PROGRAM:

poniedziałek, 7 listopada 2011, godz. 20.00

INNI | INNI – polska premiera!

reż. Vincent Morisset, Islandia/Wielka Brytania/Kanada 2011, 75’

Drugi po Heimie film poświęcony zespołowi Sigur Rós. Reżyser (autor koncertowego album Miror Noir Arcade Fire) umiejętnie i bardzo dokładnie zaprezentował niepowtarzalne koncerty islandzkiej grupy. Na ten niezwykły obraz składają się materiały archiwalne zarejestrowane podczas pierwszych dziesięciu lat istnienia zespołu, m.in. niezwykle intensywne w refleksjach świetlnych nagrania z występów na żywo. Inni to sugestywna pocztówka dźwiękowa opowiadająca o jednej z najbardziej znanych i wpływowych grup rockowych ostatnich lat.

INNI to intymność w samym środku wielkiej sceny. To wyabstrahowane gesty i wyraziste szczegóły. To hołd dla wyjątkowej energii zespołu Sigur Rós. Film zostawia miejsce na wszystkie piękne obrazy, które przychodzą nam do głowy, kiedy słuchamy ich muzyki.

Vincent Morisset

wtorek, 8 listopada 2011, godz. 20.00

HEIMA | HEIMA

reż. Dean DeBlois, Islandia/Wielka Brytania 2007, 97’

„Heima” po islandzku znaczy „w domu”. Artyści Sigur Rós, jednej z najciekawszych grup muzycznych ostatnich czasów, nazwali tak niecodzienne tournée po swojej ojczyźnie. Podróżując po niewielkich miejscowościach, grając w lokalnych domach kultury, na miejskich placach, opuszczonych postindustrialnych budynkach, czy w scenerii gór, muzycy występowali za darmo i bez zapowiedzi. Film powstał jako zapis tej trasy, ale w rzeczywistości jest niezwykłym koncertem z zapierającą dech w piersiach przyrodą Islandii w tle.

Polskie tłumaczenie filmu dzięki uprzejmości Krakowskiej Fundacji Filmowej.

  • BILETY:16 zł (normalny) i 14 zł (ulgowy)
  • Karnet (2 filmy): 30 zł (normalny) i 26 zł (ulgowy)

PATRONI:

  • Krakowska Fundacja Filmowa
    RadiofoniaPortal
    Muzyka Islandzka
    E-Splot

Zajrzyj też na facebooka.


Written By
More from Bartek Wilk

Rok 2017 podsumowują Ragnar Ólafsson, Einar Indra i Wim Van Hooste

W trzeciej, ostatniej części muzycznego podsumowania 2017 roku dowiecie się jak wspominają...
Read More

Dodaj komentarz