Slowscope The Heavy Experience

The Heavy Experience to grupa muzyków, która tak właściwie nie uważa się za zespół. Traktuje ten projekt raczej jako jednostkę samą w sobie, która potrafi pójść na kompromis z indywidualistami wchodzącymi w jej skład. Zespół wydał niedawno debiutancki album Slowscope.

Nakładem Kimi Records po dwóch długich latach nareszcie ukazał się ich debiut fonograficzny. Jest dostępny w wersji winylowej, z racji sentymentu do tejże formy rozprzestrzeniania muzyki. Nic w tym zaskakującego, skoro panowie hołdują złotej erze rocka. Odzwierciedla się to nawet w nazwie projektu. Wersja CD Slowscope została dołożona do wydawnictwa winylowego jedynie jako kompromis – żeby można było posłuchać albumu w samochodzie.

Członkowie The Heavy Experience zostali teraz wciągnięci w wir pracy. Jednym z efektów takiego stanu rzeczy okaże teledysk do jednego z utworów z nowej płyty. Będzie to już drugi klip w dorobku zespołu – utwór Hiatus został opatrzony obrazem kilka miesięcy temu.

Swój materiał z debiutanckiej płyty The Heavy Experience zaprezentują na kilku koncertach w ojczystym kraju we wrześniu. Wystąpią także na Iceland Airwaves.

Tymczasem Slowscope można posłuchać na Bandcampie.

Written By
More from úlfurinn

Muzyczne pocztówki z Islandii – Valdimar

Valdimar, czyli załoga Valdimara Guðmundssona cieszy się gorącym przyjęciem lokalnej krytyki. Utwory...
Read More

Dodaj komentarz