Goście u Pétura Bena

Niedawno ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Pétura Bena, acz na tym informacji o nowym wydawnictwie nie koniec. Muzyk podzielił się ciekawostkami ze studia i tak dowiedzieliśmy się, że możemy spodziewać się na płycie muzycznego wsparcia ze strony Kjartana Guðnasona, Daviða Þóra Jónssona oraz dobrze wszystkim znanego kwartetu smyczkowego Amiina.

Kjartan Guðnason, znany także jako Diddi, to klasycznie wykształcony perkusista z imponującą karierą – grał między innymi z Rússíbana i Ske. Regularnie występuje z Islandzką Orkiestrą Symfoniczną, a także pisze muzykę teatralną. Jako perkusista nagrywa również w licznych projektach pop, rock czy folk. U Pétura Bena zajął się cymbałami.

Panie z kwartetu smyczkowego Amiina zanim udały się na koncerty do Rosji, znalazły chwilę czasu w czerwcu by także dorzucić swoje trzy grosze. Można je będzie usłyszeć w utworze Ocean, który znajdzie się na płycie. Jak dotąd jest to drugi utwór, którego tytuł znamy – oprócz Cold War Baby. Nagrania nowego albumu miały miejsce w czerwcu w najbardziej osławionym islandzkim studiu nagraniowym Sundlaugin.

Kolejnym gościem na nadchodzącym w listopadzie albumie jest Davíð Þór Jónsson – pianista, kompozytor, improwizator, który z fortepianem i klawiszami jest zaznajomiony od 9. roku życia. W maju ukazało się jego Improvised Piano Works I. Brzmienie nadchodzącej płyty Pétura Bena przyprawił dźwiękami organów.

Druga w dorobku płyta Pétura ukaże się 11 listopada 2012 roku i zatytułowana jest God’s Lonely Man. Wszystko wskazuje na to, że będzie odmienna od poprzedniczki, zatem warto poczekać już tylko dwa miesiące i przekonać się samemu, jak brzmi w całości.

gogoyoko

Written By
More from úlfurinn

Árstíðir zagra w Mysłowicach!

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, islandzki indie-folkowy sekstet Árstíðir zagości we Wrocławiu,...
Read More

Dodaj komentarz