Garść newsów od Úlfura Hanssona

Úlfur Hansson opublikował dziś na swojej oficjalnej stronie internetowej nagranie video, na którym możecie zobaczyć i posłuchać fragmentu jego pracy dyplomowej. To instalacja/performans – utwór napisany na małą, kameralną orkiestrę i OHM – elektromagnetyczną harfę, którą artysta sam zaprojektował. Przez najbliższy tydzień instrument będzie eksponowany w The Iceland Academy of the Arts jako instalacja.

Elektromagnetyczna harfa (OHM) to instrument, nad którym Úlfur pracował przez ostatni rok. Wewnątrz znajduje się 26 strun poruszanych magnetycznie. OHM ma bardzo charakterystyczny ton i barwę dźwięku. Kontrolować go można m.in. poprzez dotykową klawiaturę znajdującą się na przednim panelu. Dzięki temu można poczuć jak wibruje w rękach podczas gry.

OHM – excerpt from Úlfur Hansson on Vimeo.

Wygląda więc na to, że przez ostatnie miesiące Úlfur ciężko pracował. Nie tylko nad elektromagnetyczną harfą. W sieci pojawił się także album – ÚÚ. To druga część z serii improwizacji, nagranych i wydanych przez Úsland Records

Nagranie powstało w Úsland Recording Facility w Reykjaviku, 10 listopada 2012 r. Wzięli w nim udział:
Arnljótur Sigurðsson – lewy głośnik,
Úlfur Hansson – środkowy głośnik,
Indriði Arnar Ingólfsson – prawy głośnik.

Całości posłuchacie tutaj. http://ulfurhansson.com/UU-2-USLAND-RECORDINGS

Na koniec coś z archiwum Úlfura. Blisko 30-minutowy zapis występu podczas tegorocznego Reykjavik Music Mess (24-27 maja). To jedna z ważniejszych islandzkich imprez poświęconych muzyce niezależnej. W tym roku, podczas Music Mess w KEX Hostel i Faktorý Bar wystąpiło kilkunastu artystów z Islandii, Wielkiej Brytanii, Danii i Finlandii.

Więcej informacji na oficjalnej stronie artysty – http://ulfurhansson.com/
Zdjęcia pochodzą ze strony Úlfura.

Written By
More from Bartek Wilk

Futuregrapher – interview with Árni Grétar

He’s just released his second LP. He’s co-founder of Möller Records and...
Read More

Dodaj komentarz