„Video Journal #1” Magazynu Kultury – Myrra Rós

Magazyn Kultury mieszczący się w Kolanku No 6 przy ulicy Józefa w Krakowie, postanowił rozpocząć niezwykłą serię mini koncertów specjalnie zaproszonych artystów. Jako pierwsza wystąpiła wszystkim dobrze już znana Myrra Rós wraz z zespołem. Wykonali wspólnie trzy utwory: „House the home”, „Við og við tvö” oraz „Kveldúlfur”.

Oto, co twórcy napisali o projekcie:

Krakowska Fundacja Magazyn Kultury ma zaszczyt przedstawić pierwsze nagranie z koncertowej wideo-sesji, która odbyła się po raz pierwszy na scenie tejże organizacji w październiku tego roku. Nowy projekt figuruje pod tytułem „Video Journal” i będzie prezentował pierwsze takie w Polsce nagrania mini-koncertów muzyków tworzących na szeroko pojętym gruncie alternatywnym. Sesje mają na celu przedstawienie odbiorcom muzyki alternatywnej, unikatowe aranżacje artystów zagranicznych i polskich bazujących przede wszystkim na aranżacji opartej o akustyczne instrumentarium. Ukazanie odmiennych aranżacji, a przede wszystkim próba zatrzymania unikatowej aury z występów na żywo – to jedna z głównych wartości, jaką pragniemy przekazać fanom muzyki. 

Idea powstania takiego projektu zrodziła się na mocy inspiracji amerykańskiej oraz europejskiej. Wcześniej bowiem niezwykle unikatowe sesje na których długość składały się autorska twórczość artystów światka muzyki alternatywnej. Postanowiliśmy zatem zrealizować unikatowy, jedyny taki muzyczny dziennik w Polsce, tym samym próbując zatrzymać to, co pozornie nie sposób zawłaszczyć na długi czas – wspomnienie z niezwykłej atmosfery jaka towarzyszy wydarzeniom koncertowym. Dziennik ten zawsze będzie prezentował trzy utwory artysty, pragnącego wypisywać muzyczne treści na jego wirtualnych stronach… 

Koncerty realizowane są w ramach działalności kulturalnej Magazynu Kultury, którego jedną z głównych dziedzin aktywności jest organizacja występów artystów tworzących poza popularno – rozrywkową linią muzyki.

Zapraszamy do projekcji!

VIDEO

Magazyn Kultury Facebook

More from dawid po prostu

Biophilia przenosi się do Harpy.

Chyba nie ma lepszego czasu na wycieczkę do Islandii niż październik. Październik...
Read More

Dodaj komentarz