Stacja Islandia – pośród magii i elfów

“Stacja Islandia – pośród magii i elfów” to dwuosobowy projekt, który powstał spontanicznie i naturalnie. Jest wynikiem zauroczenia Islandią oraz tym wszystkim co z nią związane.

Głównym patronatem medialnym i organizatorem projektu jest www.muzykaislandzka.pl. Patronaty medialne objęły również www.sigur-ros.art.pl oraz www.projektpolska.is.

Wszystko zaczęło się u nas od muzyki islandzkiej (niejednokrotnie tak nierealnej, z dźwiękami brzmiącymi jakby pochodziły z innego świata), aż w końcu uczucia objęły całą Islandię – klimat, geografię, historię, język, kino, a także ludzi.

Jesteśmy zauroczeni Islandią, zakochani w niej. Jakiś nienaturalny magnetyzm powoduje, że ta magiczna wyspa przywołuje nas ciągle do siebie, a my nie potrafimy się jej oprzeć. Czujemy się przez to zahipnotyzowani.

Mamy wrażenie jakbyśmy byli przypisani Islandii, tylko los przy naszych narodzinach zepchnął nas po prostu w inne miejsce na ziemi. Dlatego teraz tak bardzo tęsknimy za nią.

„Stacja Islandia” to miejsce, w którym chcemy się podzielić naszymi przeżyciami, doświadczeniami, emocjami i uczuciami związanymi z tą bajeczną wyspą.

Chcemy ukazać magiczną naturę miejsca, przyrody i ludzi. A nad tym wszystkim pobrzmiewać będzie muzyka islandzka.

Cyklicznie będziemy opisywać przygotowania do kolejnych wypraw, jak również relacjonować każdą podróż. Będziemy również ukazywać magię Islandii w formie zdjęć i filmów.

Wynikiem szerokiego zainteresowania Islandią i muzyką islandzką jest fakt przygotowywanej przez nas książki.

Roboczy tytuł książki brzmi „The Call of Iceland”.

Pragniemy stworzyć książkę opartą na naszych doświadczeniach, emocjach i wiedzy. Ukazać Islandię w różnych odsłonach. Książka ma być także zapisem fotograficznym niezwykłości Islandii.

Dodatkowo nawiązaliśmy kontakt z wieloma artystami i muzykami islandzkimi, których udało nam się zaprosić do współpracy nad naszym książkowym projektem. Całość nabiera niezwykłego tempa i głębi. Jesteśmy z muzykami w ciągłym kontakcie, wymieniamy się informacjami, doświadczeniami i odczuciami. Każdy artysta ofiarował cząstkę siebie, otworzył swoje serce i podzielił się osobistymi wrażeniami.

„Stacja Islandia” pozwoli Wam zobaczyć i poczuć magię Islandii.

Zapraszamy do krainy czystej i nieograniczonej wyobraźni…

“Stacja Islandia – pośród magii i elfów” znajdziesz nas tutaj

Aga i Marcin

 

Written By
More from Agnieszka K

W kierunku Skaftáfell i Hvoll Guesthouse ROAD 201

Za Vík í Mýrdal rozciąga się równina Mýrdalssandur. Czarna polodowcowa pustynia. Równina...
Read More

Dodaj komentarz