Stacja Islandia i Eymundsson

Islandia ponownie nas zaskoczyła.

Wczoraj późnym wieczorem została nam doręczona paczka nadana z Islandii.

Na odwrocie paczki jako adresat wpisany był Eymundsson. Okoliczności i powód otrzymania tej paczki była dla nas intrygującą zagadką. Nie pozostało nam nic innego jak po prostu ją rozpakować i przekonać się co znajduje się w środku.

Po rozpakowaniu paczki zobaczyliśmy kilkanaście albumów islandzkich wykonawców, płyt z muzyką islandzką. Pod płytami na dnie samotnie spoczywała niewielka kartka z krótką wiadomością informującą, że paczka jest prezentem ślubnym od Eymundsson.

Wzruszenie. Zaskoczenie. Niedowierzanie. Poczuliśmy ciepło w sercu i delikatny posmak tęsknoty.

Okazało się, że Eymundsson bardzo zainteresował nasz projekt Stacja Islandia, a jeszcze bardziej nasz pomysł na ślub w Islandii i zimową podróż poślubną, o których napisaliśmy im kilka tygodni wcześniej.
Historia ta urzekła ich do tego stopnia, że wprowadzili do realizacji pomysł obdarowania nas muzyką islandzką, która mogłaby nam towarzyszyć na co dzień i na dalszej drodze naszego wspólnego życia.


Eymundsson jest najstarszą i największą siecią księgarni w Islandii. Jej oddziały znajdują się w większych miastach na terenie całego kraju. Atmosfera tego miejsca jest bardzo ciepła i przytulna. Eymundsson oferuje niemal niekończący się dostęp do świata literatury (islandzkiej i nie tylko), foto albumów, płyt CD i DVD, gier, czasopism, magazynów, pamiątek, zabawek i innych ciekawych produktów lokalnych. To także miejsce, w którym można spokojnie usiąść z książką i wypić dobrą kawę lub zjeść lekki posiłek. Od czasu do czasu odbywają się tutaj również koncerty promujące muzykę islandzką.Zapraszamy na stronę Stacja Islandia – pośród magii i elfów


Written By
More from Agnieszka K

Stacja Islandia – przygotowania

Po podjęciu decyzji o ślubie oraz chęci „umagicznienia” tej chwili w Islandii...
Read More

Dodaj komentarz