Colours of Ostrava – wielki festiwal tuż obok nas!

Colours of Ostrava w ciągu ostatnich lat zdecydowanie wyszedł z cienia – takiego zestawu artystów nie powstydziłby się żaden duży europejski festiwal z Glastonbury czy Melt na czele. W tym roku headlinerem jest islandzka legenda Sigur Rós, ponadto pojawią się m.in. The XX, The Knife, Damien Rice oraz Bonobo. Nie zabraknie również polskich akcentów w postaci Anny Marii Jopek oraz Marii Peszek. Festiwal rusza 18 lipca 2013 i potrwa cztery dni.

Ostrawa leży 20 km od polskiej granicy, 88 km od Katowic, 165 km od Krakowa i 200 km od Wrocławia. Jeśli męczy Cię już klimat Open’er Festival swoim powtarzalnym do bólu line-upem lub horrendalnymi cenami za karnety – oto idealna alternatywa! Dość powiedzieć, że w różnica w cenie wynosi 150zł i gdyński festiwal w tym roku naprawdę nie zachwyca.

Historia Colours of Ostrava sięga roku 2002, kiedy to na kameralnej Cerna louka (Czarnej łące) odbyła się pierwsza edycja. Wystąpiło wówczas 14 zagranicznych gości i wielu lokalnych muzyków na sześciu scenach. W tym roku line-up obejmuje już ponad 100 wykonawców, z czego prawie połowa z zagranicy. W ostatnich latach wystąpili m.in.: Cocorosie, Regina Spektor, Alanis Morrisette, Bobby McFerrin, Animal Collective, The Flaming Lips, Janelle Monáe. Islandię reprezentowali dotychczas Hjaltalín oraz Árstíðir.

Od zeszłego roku festiwal odbywa się w imponującej, postindustrialnej przestrzeni Dolnich Vitkovic. Jak mówi Sabina Lupa z Agen­cji Joy­town, która odpo­wiada za pro­mo­cję imprezy po pol­skiej stro­nie:

– Głów­nym prze­sła­niem festi­walu jest wol­ność. Wol­ność, czyli wiele gatun­ków muzycz­nych i jedna miłość do muzyki. Festi­wal wyróż­nia cie­pła, przy­ja­zna atmos­fera oraz nie­po­wta­rzalne kli­maty muzyczne.

Warto odwiedzić Czechy i poczuć ten powtarzalny klimat, którego na próżno szukać w innych krajach. Colours of Ostrava to już pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników festiwali. Więcej informacji na temat biletów i pola namiotowego znajdziesz na polskiej stronie festiwalu. Jeśli jeszcze się wahasz, obejrzyj jak wyglądała zabawa w roku ubiegłym:

Do zobaczenia w lipcu w Ostrawie!

More from dawid po prostu
Björk znów przechodzi samą siebie!
Zastanawiam się, czy kreatywność Björk ma jakieś granice? Wszystko wskazuje na to,...
Read More
Leave a comment