Znamy tytuł debiutanckiego albumu ÍRiS! Artystka potrzebuje Twojej pomocy!

Mieliście okazję zapoznać się z  ÍRiS kilka miesięcy temu (klik) , kiedy to pisaliśmy o niej i jej nadchodzącym albumie. Ta urocza Islandka sprytnie zaostrzała apetyt na debiutancki materiał – najpierw w sieci ukazał się klip do Daybreak:

ÍRiS – „Daybreak” from ÍRiS on Vimeo.

Kilka dni temu na jej facebookowym profilu pojawił się kolejny singiel zapowiadający krążek – That Morning. Intrygująca kompozycja z bębnami rodem z albumu Florence and The Machine ma wielkie szanse zawojować rozgłośnie radiowe:

Debiutancki album zatytułowany Penumbra (Półcień) ujrzy światło dzienne za kilka tygodni. Materiał powstał w słynnym studio Sundlaugin, należącym do Sigur Rós, a miksowaniem zajęło się studio Greenhouse. Obecnie artystka pracuje nad artworkiem i promocją. Możesz jej w tym pomóc! Pledge ÍRiS będzie aktywny do 25 maja, ofiarując pieniądze na dokończenie projektu możesz otrzymać bilet na koncert, cyfrową wersję albumu, lekcję francuskiego lub emisji głosu ( również przez Skype :)).

Wraz z debiutanckim albumem ukaże się kolejny klip – tym razem reżyserią zajął się Peter Szewczyk, ceniony amerykański reżyser i animator. Na swoim koncie ma współpracę przy Gwiezdnych Wojnach, Harrym Potterze czy Avatarze. Ma polskich rodziców, urodził i wychował się w Chicago, obecnie mieszka w Londynie. Teledysk, nakręcony na półwyspie Reykjanes, opowiadać będzie o tajemniczej syrenie.

Odwiedź ÍRiS:
FACEBOOK


More from dawid po prostu

HEILD – oszałamiający dokument o Islandii w przyszłym roku!

Szykuje się prawdziwy rarytas dla wszystkich zakochanych w surowej i jakże pięknej...
Read More

Dodaj komentarz