Rakel Mjöll i Sölvi Blöndal w duecie Halleluwah

halleluwCzyżby powstała kolejna islandzka supergrupa? Niewykluczone. A wszystko za sprawą pewnej jasnowłosej wokalistki i człowieka wywodzącego się z najbardziej znanej hiphopowej kapeli na Wyspie…

Halleluwah jako zespół pojawił się na islandzkiej scenie muzycznej całkiem niedawno. Tworzy go dwoje doświadczonych artystów – Rakel Mjöll i Sölvi Blöndal.

Rakel to wokalistka znana choćby z Útidúr czy współpracy z Sykur, współtworzy też projekt wizualno-muzyczny Raketa. Z kolei Sölvi to producent i perkusista wywodzący się z kultowego składu Quarashi. To on zainicjował powstanie Halleluwah. Początkowo był to po prostu solowy projekt Sölviego, z czasem jednak przekształcił się w pełnoprawny zespół. Połączenie dwóch muzycznych światów i temperamentów przyniosło efekt w postaci brzmienia, które sami artyści określają mianem „60’s pop with dark electro beats”.

Początkiem lata Halleluwah wydali swój pierwszy singiel – Blue Velvet. Jesienią duet wydał małą epkę zawierającą trzy utwory i zagrał na Iceland Airwaves. Aktualnie Sölvi i Rakel pracują nad pełnym albumem, który ma się ukazać w przyszłym roku.

halleluwah
Halleluwah
– Beginnings EP

1. Beginnings 3:14
2. Blue Velvet 3:03
3. Chimmy Chimmy 3:06

Cała EPka do posłuchania m.in. na gogoyoko.

Written By
More from Bartek Wilk

Ólafur Arnalds – Island Songs

O tym, że Ólafur Arnalds to artysta nieustannie poszukujący nie trzeba nikogo...
Read More

Dodaj komentarz