Jónsi & Alex nagrali soundtrack do filmu The Wilderness of James

jonsialex-press08The Wilderness of James – to tytuł najnowszego filmu Michaela Johnsona, do którego ścieżkę dźwiękową stworzyli Jónsi & Alex. Film miał swoją premierę kilka dni temu, podczas South By South West Film Festival.

Michael Johnson nie tylko wyreżyserował The Wilderness of James, ale jest też autorem scenariusza. To jego pełnometrażowy debiut. Do współpracy zaprosił m.in. Isabelle Fuhrman, Virginię Madsen i Dannego DeVito. W postać Jamesa wcielił się Kodi Smit-Mc-Phee. Natomiast soundtrack do filmu jest dziełem Jónsiego i Alexa. Frontman Sigur Rós miał już wcześniej okazję pracować przy produkcjach filmowych, nagrał ścieżkę dźwiękową do „Kupiliśmy ZOO” Camerona Crowe i współpracuje z Johnem Powellem przy powstaniu muzyki do drugiej części filmu „Jak wytresować smoka”.

The Wilderness of James to historia młodego człowieka (Kodi Smit-Mc-Phee), który musi sobie poradzić ze śmiercią ojca. Jego emocjonalne trudności sprawiają, że matka (Virginia Madsen) wysyła go do terapeuty (Danny DeVito). Jednak ukojenia nie przynosi mu leczenie, a dwójka nowych znajomych (Isabelle Fuhrman i Evan Ross), dzięki którym poznaje inne, dzikie życie miasta…

Recenzję filmu można znaleźć m.in. na stronie The Hollywood REPORTER
Info na stronie Iceland Music Export
Jónsi & Alex w Internecie – http://jonsiandalex.com/

Written By
More from Bartek Wilk

Lekcja przyjaźni i miłości

„Miłość, przyjaźń, muzyka”. Kojarzycie to hasło? Każdego roku dziesiątki tysięcy ludzi przemierzają...
Read More