Złoty debiut Kaleo

Kaleo

Debiutancka płyta młodych wilków z Kaleo, wydana w listopadzie 2013 roku i zatytułowana po prostu Kaleo, pokryła się złotem, sięgając poziomu sprzedaży rzędu 5 tysięcy kopii. Zespół świetnie odnajduje się w rockowych utworach, w których potrafi zabrzmieć jak przystało na prawdziwych rock’n’rollowców. Wzbudzają entuzjazm nie tylko wśród islandzkiej publiczności, która gorąco dopinguje ich podczas występów na żywo, przede wszystkim dzięki pełnym mocy i przestrzeni gitarom, kapitalnym solówkom oraz mocnym rytmom wybijanym na perkusji.

Zespół pracuje już nad materiałem na kolejne wydawnictwo, a pierwszych efektów w postaci singla spodziewać możemy się jeszcze w tym miesiącu. Kaleo rozpoczął również promocję poza granicami Islandii, zagrał już w Danii, Estonii i na Łotwie, przyciągając sporo uwagi zagranicznych mediów.

Warto wspomnieć, że na ich koncercie podczas Nocy Kultury, gdzie Kaleo wystąpili na głównej scenie, publiczność dopisała w zawrotnej liczbie 40 tysięcy, a ponad dwa razy więcej osób słuchało tranismisji w radiu. Jest to niebywałe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że zespół został założony przed Iceland Airwaves 2012, a Islandia liczy sobie niewiele ponad 300 tysięcy mieszkańców.

Naszą recenzję owej płyty możecie znaleźć tutaj.

Written By
More from úlfurinn

Sklep is just such a wonderful word – the interview with Bloodgroup

The Prince of dark Iceland (of Prins Póló band) mentioned once that...
Read More