10. urodziny Studenckiego Klubu Islandzkiego

W czerwcu 2015 roku Studencki Klub Islandzki UW obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji Klub zaprasza wszystkich na specjalne wydanie corocznego Dnia Islandzkiego! Będzie dużo islandzkiej muzyki, pięknych zdjęć prosto z wyspy, słodkości oraz upominkowych niespodzianek!

plakat2Niedziela, 28 czerwca, godz. 18. Warszawski BalBar, Ząbkowska 9

Wydarzenie na facebooku – https://www.facebook.com/events/1604910699786154/

Muzykaislandzka.pl składa wszystkim ludziom działającym i wspierającym Klub najlepsze życzenia!

 

O Studenckim Klubie Islandzkim UW

Krótka nota informacyjna ze strony Klubu:

„Idea stworzenia organizacji studenckiej, która prezentowałaby w Polsce bogactwo kultury islandzkiej, narodziła się w czerwcu 2005 roku na Uniwersytecie Warszawskim. (…)

Głównym założeniem Klubu od początku jego istnienia było udostępnianie wszystkim zainteresowanym wybranych tekstów kultury islandzkiej. Stąd wynikały nasze aspiracje animacyjne. Po roku działalności zdaliśmy sobie jednak sprawę, że animacja kultury islandzkiej to nie wszystko.

Postanowiliśmy zadbać też o naszą – i Waszą – wiedzę o Islandii. Już nie tylko koncerty, przeglądy filmowe czy teatralne, spotkania z artystami, wystawy, wieczory literackie, imprezy muzyczne czy prezentacje slajdów będą naszymi głównymi przedsięwzięciami. W roku akademickim 2006/2007 zorganizowaliśmy na Uniwersytecie Warszawskim lektorat języka islandzkiego, przygotowaliśmy cykl odczytów poświęconych różnym dziedzinom nauki a dotyczących Wyspy, rok później wydaliśmy też książkę z artykułami o historii, geografii i kulturze Islandii autorstwa wybitnych specjalistów i autorytetów naukowych. Ponadto pragniemy stworzyć na naszej stronie internetowej bazę własnych tekstów traktujących o najróżniejszych sprawach związanych z Islandią – od polityki i gospodarki, przez muzykę, film, literaturę, fotografię, malarstwo, po społeczeństwo, religię, mitologię, a nawet sport.”

Klub na facebooku – https://www.facebook.com/studenckiklubislandzkiuw
Strona internetowa Klubu – http://studenckiklubislandzki.wordpress.com/

Written By
More from Bartek Wilk

Druga część reportażu z 13. edycji Sacrum Profanum

O występach Islandczyków na tegorocznym Sacrum Profanum już pisaliśmy. Naszą relację znajdziecie...
Read More