Line-up Iceland Airwaves 2015

Iceland Airwaves 2015. 17. edycja najbardziej znanego festiwalu na Wyspie odbędzie się 4-8 listopada. Już (a może dopiero?) teraz organizatorzy udostępniają pełny line-up wydarzenia. To będzie pięć dni obcowania z muzyką w małych, kameralnych przestrzeniach rozmieszczonych po Reykjaviku.

Line-up imprezy jest niezwykle obiecujący. Są tu Agent Fresco, Júníus Meyvant oraz Vök, podopieczni Record Records, którzy w tym roku wydali swoje krótko, jak i  długogrające albumy. Agent Fresco ze świetnym Destrier. Júníus Meyvant ze swoim EP, Vök z Circles. Ostatnich widzieliśmy tego lata na Halfway Festivalu w Białymstoku (według uczestników był to najlepszy (lub jeden z) koncert całego festiwalu), pierwszych zobaczymy pod koniec listopada w warszawskiej Hydrozagadce. Kiasmos znów zrobi niebo na ziemi, powtórzy tym samym niesamowity koncert na Nowej Muzyce w Katowicach (mamy taką nadzieję!). Wystąpi Nordic Affect, przedstawiciel islandzkiej muzyki klasycznej. Pojawi się debiutujący VAR, jak i działający już 16 lat Stafræn Hákon. Mr. Silla (wokalistka Múm) zaprezentuje solowe utwory. Pojawią się stali bywalcy – Borko, Low Roar, Sin FangHjaltalín, sóley, GusGus. Swój materiał zaprezentuje również Úlfur Úlfur, który mi osobiście nasuwa na myśl słowa islandzka wersja Macklemore’a. Nie zabraknie również niszowych projektów, które w tym roku gościły w Polsce –  Just Another Snake Cult oraz młodziutkie trio Kælan Mikla. Wymieniać można bez końca.

Oprócz islandzkich perełek pojawią się zagraniczne gwiazdy i gwiazdki – m.in. Beach House, Ariel Pink, Battles, Father John Misty, Hot Chip, Lucy Rose

Pełny line-up znajdziecie poniżej oraz na stronie wydarzenia, a aby wczuć się w sam festiwal, można wsłuchać się w oficjalną playlistę Iceland Airwaves 2015.

1.1 2 3 4 5

 

Written By
More from Joanna

Agent Fresco – ,,Wait For Me”

Znani przede wszystkim ze świetnego albumu A Long Time Listening (2010).  Arnór Dan...
Read More