Intensywny rok Of Monsters And Men

Of Monsters And Men

Popowy zespół Of Monsters And Men, który przebojem Little Talks zawojował świat w 2011 roku miał ostatnio sporo na głowie, co nie umknęło uwadze lokalnej islandzkiej prasy, która podsumowała rok 2015 jako najważniejszy w dotychczasowej karierze zespołu.

W ubiegłym roku fanów OMAM, którzy przyszli zobaczyć swoich idoli na scenie należałoby liczyć w tysiącach. Większość koncertów była wyprzedana, jeśli chodzi o niezależne występy w miejsach dla od pięcio- do dziesięciotysięcznej publiczności. Zespół zagrał m. in. dwa koncerty w sierpniu w Harpie w Reykjavíku, a wcześniej pojawił się na Opener Festival w Gdyni. Prócz tego ekipę w akcji usłyszeć można było w wielu audycjach radiowych oraz zobaczyć na licznych festiwalach – m.in. wspomniany Opener, Lollapalooza, Sasquatch, Austin City Limits Festival, Squamish czy Splendor in the Grass, gdzie tysiące gości widziało ich na scenie.

W minionym roku Islandczycy z OMAM spędzili 8 miesięcy w intensywnej światowej trasie koncertowej. Odwiedzili takie kraje jak Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię, Japonię, Wielką Brytanię, rzecz jasna rodzimą Islandię oraz wiele innych krajów w Europie, w tym nasz. Spośród ogromnej ilości koncertów zagranicznych niektóre znacznie się wyróżniają. Sukcesem można określić trzy wyprzedane koncerty w Nowym Jorku – dwa w Beacon Theatres oraz jeden w Kings Theatre. Do stawki dołącza koncert w The Greek Theatres w Los Angeles i San Franscisco. Pośród wszystkich wyprzedanych show w Wielkiej Brytanii był podwójny koncert w sławnej sali koncertowej Brixton Academy.

Zespół zajęty był także oczarowaniem fanów przed telewizorami, co poskutkowało obecnością w większości największych amerykanskich show, takich jak The Tonight Show with Jimmy Fallon, Good Morning America czy The Ellen DeGeneres Show. Piosenki OMAM zostały wykorzystane w filmie animowanym Dobry Dinozaur, a także w odcinkach seriali Jessica Jones i Supergirl. Zespół pojawił się także w szóstym sezonie Gry o Tron.

OMAM miał rok bogaty w wydarzenia – wydał w czerwcu drugą w karierze płytę pt. Beneath The Skin. Album osiągnął sukces, zdobywając szczyty list przebojów na całym świecie i plasując się m.in. na 1. miejscu na iTunes oraz 3. miejscu na liście Billboard. Warto wspomnieć, że debiutancki album zatyłowany My Head Is An Animal sprzedał się w nakładzie ponad 2 milionów kopii na całym świecie.

Nie obyło się również bez nominacji do nagrody Grammy w kategorii Best Boxed Or Special Limited Edition Package za oprawę Beneath the Skin, której autorem jest Leif Podhajsky.

Rok 2016 nie wróży bynajmniej zwolnienia tempa. Of Monsters And Men zobaczyć będzie można w nadchodzących miesiącach w Republice Południowej Afryki, Ameryce Południowej, Australii, południowo-wschodniej Azji i innych miejscach, które nie zostały jeszcze wspomniane.

Written By
More from úlfurinn
President Bongo w Polsce
Marzec rozpieszcza nas islandzkimi koncertami. Trasa Low Roar jeszcze trwa, niedługo do...
Read More
0 replies on “Intensywny rok Of Monsters And Men”