Júníus Meyvant na Na Soundrive Fest

Wczoraj, po godzinie 19. ogłoszony został pierwszy wykonawca, który zagra na tegorocznym Soundrive Fest w gdańskim klubie B90. Jest nim Unnar Gísli Sigurmundsson znany jako Júníus Meyvant. Chociaż jego dorobek artystyczny składa się z jednej EP’ki wydanej dwa lata temu (recenzja), zdążył już zdobyć nagrody podczas Icelandic Music Awards 2014 w kategoriach „piosenka roku – pop” oraz „największa nadzieja”. Będzie to pierwsza wizyta tego młodego muzyka w Polsce.

junius-meyvant-620x264

Artysta, będąc nastolatkiem niczym się specjalnie nie wyróżniał, nie licząc zamiłowania do malowania i skateboardingu. W tym czasie Unnar próbował swych sił także w szkole muzycznej, w której jednak nie znaleziono zrozumienia dla jego niezależnej natury. Można w zasadzie powiedzieć, że w młodości w ogóle nie brał pod uwagę kariery muzycznej.

Jako dwudziestolatek, Unnar odkrył gitarę, na której zaczął namiętnie grać w domu rodziców. Dzięki temu jego lepsze ja znalazło ujście w komponowaniu piosenek. Nieprzeparta chęć tworzenia muzyki nakręcała go przez cały czas. Przez chwilę muzyk próbował realizować swoje pomysły w ramach kapeli, jednak szybko rozczarował się i wtedy też postanowił stworzyć swoje muzyczne alter ego – Juniusa Meyvanta.

12299329_712593055507833_641813135686540119_n

Warto przypomnieć, że w podczas wcześniejszej edycji Soundrive Fest mieliśmy okazję usłyszeć na żywo Samaris (nasza relacja). Czekamy na kolejne ogłoszenia festiwalowe!

Soundrive Fest, Wydarzenie na Facebook’u

*materiały organizatora

More from Kasia Filipek
Hildur – Bumpy Road
W czerwcu miała miejsce premiera nowej piosenki Hildur. Utwór jest zatytułowany „Bumpy Road”...
Read More
0 replies on “Júníus Meyvant na Na Soundrive Fest”