HULDA – Sorgin

Farerski projekt HULDA nie daje o sobie zapomnieć. Początkiem lutego HULDA wypuściła wideo do utworu Sorgin (Smutek). To kawałek numer 2 na debiutanckim albumie. Pamiętam doskonale, że był pierwszym singlem zwiastującym nadejście płyty. Wtedy jeszcze bez wideoklipu, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. To również jedyny utwór na płycie, zaśpiewany w języku farerskim. Tym bardziej cieszy mnie, że to właśnie ta klimatyczna piosenka doczekała się klipu.

Producentem i reżyserem obrazu jest Torfinnur Jákupsson, który ma na swoim koncie wiele muzycznych wideoklipów, m.in. Marius Ziska, Orka, Hogni czy Elinborg, produkował również wideo dla Eivør. Scenografię do „Sorgin” przygotował Sámal Blak, a w klipie występuje Sunniva Holm Poulsen.

Hulda to solowy projekt, a właściwie pseudonim artystyczny. Kryje się za nim Rannvá Helenudóttir. Na swoim koncie ma debiutancki album HULDAsound. Tutaj znajdziecie naszą recenzję płyty. A kupić możecie ją poprzez stronę internetową farerskiego wydawnictwa TUTL.

https://www.facebook.com/huldasound/

Written By
More from Bartek Wilk
Płyty Record Records 20% taniej – tylko w listopadzie
Ucieszy Was gwiazdkowy prezent w postaci CD Sykur, Mammút, Agent Fresco, Bloodgroup...
Read More
0 replies on “HULDA – Sorgin”