Úlfur Eldjárn – I Am An Ocean Explorer (ze ścieżki do filmu InnSæi)

W ubiegłą środę, 25 maja, miała miejsce światowa premiera  I Am An Ocean Explorer – pierwszego z utworów, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu dokumentalnego InnSæi – the Sea within. Autorem muzyki do filmu jest Úlfur Eldjárn.

Eldjárn to postać świetnie znana miłośnikom muzyki z Islandii. Jest członkiem legendarnego zespołu Apparat Organ Quartet, ale poza tym elektronicznym projektem komponuje własną muzykę do filmów, telewizji czy spektakli teatralnych.

Ścieżka dźwiękowa do InnSæi została nagrana w kilku miejscach, wśród których są Reykjavík, Budapeszt i Helsinki, a w nagraniach wzięli udział: Budapest Art Orchestra, Samuli Kosminen (instrumenty perkusyjne) i Kjartan Guðnason.

Autorką scenariusza jest Hrund Gunnsteinsdóttir, ona również wyreżyserowała obraz wspólnie z Kristin Olafsdottir. InnSæi będzie miał swoją premierę 29 czerwca w Berlinie, a zobaczycie w nim m.in. Marinę Abramovic i Högniego Egilssona.

https://soundcloud.com/ulfureldjarn

https://www.facebook.com/ulfureldjarnmusic

http://ulfureldjarn.com/

http://ulfureldjarn.bandcamp.com/

Kilka zdań o samym filmie (info ze strony http://www.innsaei.is/):

Autorzy podejmują próbę przemyślenia na nowo tego, w jaki sposób postrzegamy dzisiejszy świat. Dwójka edukatorów kulturalnych wyrusza w podróż, dzięki której nawet najwięksi sceptycy odkryją ukryty świat – InnSæi.

A świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego potrzebujemy nowego spojrzenia. W przyszłości 65% dzieci będzie wykonywać prace, których nawet jeszcze nie wynaleziono. Statystyki mówią, że do 2020 roku depresja będzie najprawdopodobniej najczęstszą chorobą w zachodnim świecie. Wypalenie, dekoncentracja i przemoc stały się integralną częścią naszej kultury, mediów i rozrywki, a my sami odłączamy się od świata natury.

W jaki sposób wpływa to na nasze życie?

Podróżnicy spotykają ludzi, którzy redefiniowali swoje myślenie o świecie, naukowców, artystów, nauczycieli akademickich i duchowych, którzy dzielą się swoją wiedzą i mądrością, aby pokazać naturę InnSæi – świata wielkiego potencjału, nowych wizji, uczuć, empatii i wyobraźni. Świata, do którego dostępu blokuje nam dzisiejsza kultura stresu i zatracenia.

Nie możemy dłużej siedzieć i czekać na zmiany. Zmiany dokonują się w nas. I zaczynają się od InnSæi.

Written By
More from Bartek Wilk

ÍRiS – Penumbra

ÍRiS – Penumbra Fragmenty do posłuchania na bandcamp.   [starrater tpl=10] Zobacz...
Read More