One Week Wonder – Mars

Swój pierwszy klip wypuścili końcem czerwca tego roku. To wideo do utworu Mars. Jest ich trzech i nazywają się One Week Wonder. Niebawem ma się pojawić ich EPka.

One Week Wonder powstali w 2012 roku. Zespół tworzy dwóch klawiszowców – Árni Guðjónsson i Magnus Benedikt oraz perkusista Helgi. Po przeprowadzce do Berlina jesienią 2014 roku panowie zaczęli komponować piosenkę za piosenką. Wśród swoich inspiracji wymieniają Air, Davida Bowie, Neila Younga czy The Who. Czas spędzony w Berlinie był bardzo owocny, pozwolił im się skupić na tworzeniu. W końcu zarezerwowali Trixx studios na Moritzplatz i rozpoczęli nagrywanie swojego albumu, korzystając ze starych, analogowych sprzętów, dzięki którym ich muzyka nabrała brzmienia lat 70.

Nadchodzącej EPce towarzyszy pierwszy wideoklip zespołu. Jego premiera, wraz ze specjalnym koncertem odbyła się 28 czerwca w Reykjaviku. W filmie/klipie “Mars” występuje Helgi Kristjánsson. Reżyserem obrazu jest Baldvin Albertsson, a zdjęciami zajął się Viktor Alexander Bogdanski. Produkcja klipu – Tjarnargatan.

https://soundcloud.com/oneweekwonder

https://www.facebook.com/oneweekwonderband/

Written By
More from Bartek Wilk
Útvarp 101 – nowa islandzka stacja radiowa
Na radiowej mapie Islandii pojawiła się nowa stacja. Z wielką radością odnotowaliśmy...
Read More
0 replies on “One Week Wonder – Mars”