TOMASZ MREŃCA – LIVE ACT/KONCERT

O zapowiedzi nowego albumu Tomasza Mreńcy pisaliśmy już na naszej stronie. Tym bardziej cieszy nas, że już 29 września w Warszawie odbędzie się koncert z okazji wydania płyty „Land”. Serdecznie polecamy!

tomasz-mrenca-plakat-koncert-landTOMASZ MREŃCA – LIVE ACT/KONCERT

29 września godz. 20:00
Scena Przodownik Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy
ul. Olesińska 21

Rezerwacja biletów: 663 741 903, kasa@teatrdramatyczny.pl

oraz online: bilety.teatrdramatyczny.pl

Bilety w cenie 15 zł

Koncert z okazji wydania debiutanckiego albumu „Land”.

LAND – debiutancki album Tomasza Mreńcy (premiera we wrześniu 2016r.) ukazuje się nakładem Domu Wydawniczego FOR TUNE, którego misją jest „dokumentowanie zjawisk muzycznych o nieprzemijającym charakterze”.

Na płytę składają się autorskie kompozycje, pochodzące z przełomu 2015 i 2016 roku. Utrzymana została w jednorodnym tonie, nie uciekając jednocześnie od dynamicznych, pełnych napięć uniesień. Brzmienie skrzypiec jest przepuszczane przez rozmaite procesory efektów, urozmaicane syntezatorami analogowymi. Balansując pomiędzy różnymi barwami – od mrocznych po pozytywne – poszczególne kompozycje zlewają się w jeden strumień.

Jak zaznacza autor, w muzyce najbardziej fascynuje go to, w jaki sposób oddziałuje ona na słuchacza – jak wpływać może na jego nastroje, poruszać, uspokajać czy też niepokoić. Tym samym pozwala oderwać go od świata realnego i przenieść w inną rzeczywistość.

Tomasz Mreńca urodził się w 1986 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wszechstronny artysta-muzyk, skrzypek i kompozytor. Twórca projektów indywidualnych i zbiorowych, autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody, instalacji artystycznych.
Jest współautorem – razem z Tomaszem Bednarczykiem – projektu Venter, pod szyldem którego ukazały się płyty Venter LP (Sensefloor, 2015) oraz Lost EP (Catch Recordings, 2015). Oscylując pomiędzy muzyką ambientową, elektroniczną, akustyczną i klubową, duet koncertował na największych festiwalach w Polsce (m.in. Open’er i Audioriver).

Written By
More from Bartek Wilk

Rebekka Petersen z nowym klipem

Kilka dni temu, jedna z moich ulubionych farerskich artystek – Rebekka Petersen...
Read More