Trasa koncertowa President Bongo w Polsce!

W trzech polskich miastach zagra w listopadzie President Bongo. Rozpocznie 11 listopada we Wrocławiu, dzień później wystąpi w Krakowie, a 13 listopada będzie go można zobaczyć w Warszawie. To artysta bardzo dobrze znany w naszym kraju, podobnie jak GusGus – grupa, której był współzałożycielem. Na scenie pojawi się z czwórką muzyków, a koncertom towarzyszyć będzie charakterystyczna oprawa wizualna.

Stephan Stephensen aka President Bongo to jeden z założycieli legendarnej formacji GusGus. Przez 20 lat był jej kluczowym elementem, współtworząc jej sukces na wielu płaszczyznach. Jako wokalista, kompozytor, tekściarz i  producent, ale również jako designer, filmowiec i fotograf! W tym czasie prowadził również swoją solową karierę jako dj i producent, m.in. tworząc kolektyw Gluteus Maximus, nagrywając EP-ki i remiksy dla Sigur Rós, Trentemöllera i GusGus.

Wiosną 2015 roku ostatecznie opuścił GusGus, by skoncentrować się na swojej solowej karierze. W październiku 2015 roku, nakładem AlbumLabel ukazał się jego solowy koncept album Serengeti, nagrany wspólnie z przyjaciółmi z Islandii. Płyta zyskała ogólnoświatowe uznanie jako nowe, świeże spojrzenie na muzykę taneczną, mieszankę kraut rock, afrykańskich rytmów i jazzu, w sam raz do jazzowych klubów, afrykańskich piwnic czy tanecznych imprezowni. W 2016 rok projekt zyskał oblicze koncertowe jako President Bongo & The Emotional Carpenters i rozpoczął podróże po świecie. Na scenie Stephen występuje w towarzystwie 4 muzyków i charakterystyczną oprawą wizualną.

presbongo11 listopada 2016 – Wrocław – Klub Alibi

Grunwaldzka 67, start godz.20:00

12 listopada 2016 – Kraków – Muzeum Manggha

M. Konopnickiej 26, start godz.20:00

13 listopada 2016 – Warszawa – Klub Niebo

Nowy Świat 21, start godz.20:00

https://www.facebook.com/presidentbongo/ 

Written By
More from Bartek Wilk

Islandyzacja Trójmiasta

Niezwykle miło nam donieść, że ET Tumason otrzymał „Parzydło” – I Nagrodę...
Read More