ET Tumason na trzech koncertach w Polsce!

Jesiennych występów ciąg dalszy! Agencja koncertowa Borówka Music ma przyjemność zaprosić na występy ETa Tumasona. Islandzki muzyk zagra kameralny koncert w mieszkaniu na krakowskim Podgórzu. Dzień później odwiedzi Toruń, a swoją mini trasę zakończy w stolicy wielkopolski. Zapraszamy! 

14563334_572238459645001_6941554096472439124_n

17.11.2016 (czwartek) – house gig „u Reimusów”, Kraków
18.11.2016 (piątek) – Od Nowa, Toruń (27. Toruń Blues Meeting)
19.11.2016 (sobota) – Klubokawiarnia Meskalina, Poznań (wstęp wolny!)

Kim jest tajemniczy Islandczyk i jaką serwuje muzykę? Powiedzieć, że ET Tumason gra bluesa, to prawie nic nie powiedzieć. Gra najdzikszego delta-bluesa, jakiego można zagrać tylko na akustycznej gitarze i samemu zaśpiewać!

Pracował jako sklepikarz, ogrodnik i śmieciarz, ale nie dobra materialne i sprawy przyziemne, ale blues jest jego życiem! Ta fascynacja zaczęła się gdy w wieku 13 lat znalazł na śmietniku stare nagrania Roberta Johnsona i Freda McDowella. Jako 18-latek musiał opuścić swoje miasto – Reykjavik z powodów, których nie chce ujawnić. Przybył do Berlina, gdzie trafił do małego labelu 8MM Musik, stworzonego przez ludzi ze słynnego klubu 8MM. Pijąc przy barze zostawił im swoją płytę demo i zniknął. Ludzie z 8MM tak zachwycili się jego surowym bluesem, że zaczęli go szukać w całym mieście, by w końcu trafić na niego w najpodlejszej berlińskiej dzielnicy czerwonych latarni.
Zaproponowali mu tyle piwa, ile jest w stanie wypić i dali możliwość grania koncertów w 8MM, co zdarzało się tam nadzwyczaj rzadko. Dzikie i nieprzewidywalne koncerty ET Tumasona zyskały sławę w całym mieście, dzięki której zagrał potem w wielu innych klubach Berlina. Obecnie ET Tumason żyje między Reykjavikiem, Berlinem i Kopenhagą.
Nakładem 8MM Musik ukazała się płyta, będąca zapisem jednego z koncertów ET. W Polsce album dystrybuowała wytwórnia Gusstaff Records (krążek jest już wyprzedany). Utwory z płyty gościły m.in. na antenie radiowe Trójki.*

Wydarzenia na Facebook’u:

Kraków, Toruń, Poznań 

*materiały organizatora

More from Kasia Filipek

Islandzcy artyści na OFF Festival 2016

Już za niecałe trzy tygodnie w Katowicach rozpocznie się kolejna edycja OFF...
Read More