Kid Koala – Music To Draw To: Satellite – Featuring Emilíana Torrini

Dużo pracy miała ostatnio Emiliana Torrini. Końcem ubiegłego roku, wspólnie z belgijskim The Colorist wydała nową płytę, a od wczoraj możemy cieszyć się nowym albumem Kid Koala, na którym Emiliana odgrywa bardzo ważną rolę. Music To Draw To: Satellite – Featuring Emilíana Torrini to płyta niesamowita, absolutnie urzekająca.

Ale od początku… Kid Koala to Eric San, kanadyjski producent, kompozytor, dj. Nagrywał dla Ninja Tune, współpracował m.in. z Gorillaz, koncertował z Radiohead, Beastie Boys, DJ Shadow czy A Tribe Called Quest. Eric jest też wielokrotnie nagradzanym rysownikiem (Nufonia Must Fall i Space Cadet), może stąd tytuł jego nowego albumu – Music To Draw To: Satelite. Płyta opowiada historię pary, rozdzielonej przez podróż na Marsa, sama jest też podróżą w świat ambientu, dźwiękowych krajobrazów i pięknych, wyciszonych ballad. I tu właśnie pojawia się ona. Emiliana Torrini. Islandzka artystka jest współautorką aż 8 utworów, które znalazły się na tej niezwykłej płycie.

To pierwszy z zapowiadanej serii albumów, na których Kid Koala odkłada na bok sample i sięga po syntezatory, gitary, smyczki i klawisze. Music To Draw To: Satellite powstawała przez trzy kolejne zimy w Montrealu i Calgary. Trzeba przyznać, że efekt jest imponujący. 72 minuty niepowtarzalnego klimatu, przejmującej melancholii, a smutek przeplata się tu z nadzieją.

Płyta jest genialna nie tylko pod względem brzmienia, pokazuje też najpiękniejsze według mnie oblicze Emiliany Torrini, jako kompozytorki i wokalistki. Delikatność jej głosu, niemal szeptane frazy, czar i mrok. Klimatem swojej muzyki Eric wydobył z Emiliany jej ciemniejszą, tajemniczą i jakże intrygującą stronę. Przypominam sobie Fisherman’s Woman – najlepszy z albumów Emiliany i znów czuję ten senny wspaniały klimat. Tym razem jednak jej głos otulają elektroniczne, fantastyczne dźwiękowe przestrzenie. Dla mnie to muzyczne arcydzieło. W wersji deluxe płycie towarzyszy 20-stronicowa książeczka i 80-stronicowy, tłoczony szkicownik w twardej oprawie. Zatem to przepiękna rzecz – również pod względem wydawniczym.

18 utworów, 72 minuty muzyki, delektuję się każdą sekundą a ciągle mi mało, nie mogę przestać słuchać…

Kid Koala – Music To Draw To: Satellite – Featuring Emilíana Torrini nagrano w The Record Room w Montrealu i w National Music Centre w Calgary. Data wydania: 20 stycznia 2017 (kid koala productions under exclusive license to Arts & Crafts Productions Inc.). Póki co, koszty przesyłki z Kanady są koszmarnie wysokie, ale 24 marca album ma zostać wydany również w Europie!

http://kidkoala.com/

 

Written By
More from Bartek Wilk

INNI na festiwalach filmowych w Polsce

Wczoraj światło dzienne ujrzało najnowsze dziecko Sigur Rós – Valtari. A już...
Read More