Mani Orrason na koncertach w Polsce!

W styczniu Soundvík opublikował wpis na swoim profilu na Facebooku o planowanych występach Maniego Orrasona w naszym kraju. Dzisiaj możemy podzielić się kompletem informacji. Trasa obejmie pięć miejscowości i rozpocznie się w Poznaniu 22 marca. Muzyka Islandzka z wielką przyjemnością objęła patronatem trasę koncertową.  Zachęcamy do zapoznania się z twórczością tego utalentowanego muzyka z wyspy i licznego uczestnictwa w wydarzeniach!

Fot. Annaïck Forel

Trasa koncertowa w Polsce przy wsparciu Soundvík:

22.03 (środa) – Poznań, Klubokawiarnia Meskalina
23.03 (czwartek) – Kleszczewo, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu 
24.03 (piątek) – Bielsko-Biała, Klubokawiarnia Aquarium
25.03 (sobota) – Kraków, Klub Alchemia
26.03 (niedziela) – Nowy Sącz, Spóźniony Słowik

Mani Orrason to singer-songwriter i muzyk, urodzony w Islandii 24 grudnia 1997 roku. Swój debiut wydał w kwietniu 2015 roku w znanym islandzkim wydawnictwie Record Records. Mani, po raz pierwszy pojawił się na islandzkiej scenie z singlem „Fed All My Days”, który szybko trafił na szczyt islandzkiej listy przebojów, będąc tam przez kolejne 2 tygodnie.

Tego samego roku, Mani został nominowany do tytułów: „Najlepszy debiutant roku” oraz „Najlepszy teledysk roku” w corocznym plebiscycie słuchaczy na Islandii.

Mani przeprowadził się do Hiszpanii wraz z rodziną w wieku 3 lat. W wieku 10 lat, rodzice zadecydowali, by powrócić na Islandię na kilka kolejnych lat bowiem Mani i jego rodzeństwo prawie w ogóle nie mówiło po islandzku. Jego pierwszym instrumentem okazała się tuba, którą jednak szybko zamienił na gitarę zaraz po obejrzeniu nagrania The Beatles występujących na Shea Stadium.

Założył punkowo-rockową kapelę wraz z przyjaciółmi z którymi żył na farmie w południowej części wyspy. Mani zaczął pisać własne piosenki, decydując się również na występ w Icelandic Music Experiments. Muzyk miał wtedy 12 lat…

Niedługo po tym, Mani i jego rodzina powróciła do Hiszpanii. Wtedy artysta na dobre zaczął słuchać muzyków takich jak Neil Young, Bob Dylan, Springsteen oraz oczywiście wspomnianych wcześniej The Beatles, którzy mieli bezpośredni wpływ na jego twórczość. W wieku 15 lat, Mani napisał, nagrał  i wyprodukował samodzielnie swój pierwszy album w domu, grając na każdym instrumencie. Kiedy płyta została ukończona, Mani poleciał do Islandii by zakończyć mix’y   w Sytland Studios. Później przyszło Maniemu kontaktować się z każdym wydawnictwem na wyspie, co finalnie zakończyło się kontraktem z Record Records.

Po sukcesie jego debiutanckiego albumu, Mani Orrason odbył dużą trasę po Islandii i Niemczech, występując zarówno solo, jak i z zespołem. Muzyk w tym roku, we wrześniu wydał w Niemczech Epkę, co wiązało się również z zagraniem kilku koncertów promocyjnych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i oczywiście na Islandii.

W 2017 roku artysta planuje wydać kolejny album. W Marcu tego samego roku – Mani Orrason po raz pierwszy wystąpi w Polsce, prezentując swoją twórczość w solowej, akustycznej odsłonie!*

Wydarzenia na Facebooku:
Poznań, Kleszczewo, Bielsko-Biała, Kraków, Nowy Sącz

*materiały orgaizatora

More from Kasia Filipek
Schowani za dźwiękami – czerwiec 2016
Rok szkolny dobiega końca, zaczyna się okres urlopów (oraz mniej przyjemnej sesji). Czas...
Read More
0 replies on “Mani Orrason na koncertach w Polsce!”