Mr. Silla i Ruxpin w Rzeszowie

1 kwietnia w Rzeszowie odbędą się dwa wyjątkowe koncerty. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć i posłuchać dwójki bardzo różnych, a jednocześnie bardzo ważnych artystów z Islandii. Mr. Silla, to jedna z najciekawszych przedstawicielek współczesnej muzyki islandzkiej. Oczarowuje i hipnotyzuje słuchaczy a jej twórczość charakteryzuje ogromny ładunek emocjonalny. Współtworzyła kultowy kolektyw – múm, trudno policzyć albumy różnych islandzkich artystów, na których się udzielała. Z kolei Ruxpin jest jedną z ważniejszych postaci na islandzkiej scenie muzyki elektronicznej. Współtworzy projekt Asonat, produkuje także nagrania innych artystów. Jest współzałożycielem wytwórni Raftónar. Ma na koncie 8 płyt. Ostatni album zatytułowany „We Become Ravens” ukazał się w ubiegłym roku.

Mr. Silla – 1 kwietnia, godz. 20. Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 w Rzeszowie
Bilety: 20 zł normalne i 10 zł ulgowe

Naprawdę nazywa się Sigurlaug Gisladóttir, muzyką interesuje się od dziecka. Solowo zadebiutowała dopiero w 2015 roku albumem zatytułowanym „Mr. Silla”. Śpiewała także na płytach innych artystów, między innymi u Low Roar i Mice Parade. Ma na koncie współpracę z Sóley, Seabear, Sin Fang, Snorri Helgason czy Amiiną. Jest nie tylko wokalistką, ale również multiinstrumentalistką. Gra na mirlitonie, harmonijce ustnej i klawiszowej, ukulele i gitarze basowej. Jej płyta zebrała świetne recenzje zarówno w Islandii jak i poza nią.

‘To ponętna, seksowna opowieść, wypełniona nocnym elektronicznym brzmieniem i delikatnymi, pieszczotliwymi wokalami. Silla śpiewa w sposób, który sprawia, że jej głos jest jednocześnie eteryczny i mroczny. Używając tak zmysłowych i uwodzicielskich zabiegów wydała islandzki album roku.’ (Iceland Review).

Artystka zagrała setki koncertów na całym świecie. Magazyn Rolling Stone zaliczył jej występ do dziesiątki najlepszych wydarzeń Iceland Airwaves 2015. Na koncie ma też kilka sesji nagraniowych dla stacji radiowej KEXP. Podczas koncertów towarzyszy jej Tyler Ludwick.

‘Mr. Silla jest w świetnej formie, a jej solowa płyta to materiał, którego nie można przegapić’ (Muzyka Islandzka). Przekonajcie się sami słuchając (i oglądając) ponad półgodzinny występ, zarejestrowany w grudniu 2015 roku w Wiedniu.

Mr. Silla rzadko bywa w Polsce. Koncert w Rzeszowie to jak na razie jedyny potwierdzony występ Mr. Silla w Polsce w tym roku.Koncert Mr. Silla będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Bilety na koncert w Teatrze Maska dostępne online: https://ekobilet.pl/estrada-rzeszowska/koncert-mr–silla-1487856056/194412-bilety-na-koncert

 

Afterparty, na którym zagra Ruxpin odbędzie się o godz. 22 w Estrada Caffe, Rynek 26 w Rzeszowie

Ruxpin, czyli Jónas Thor Gudmundsson zadebiutował w 1999 roku epką „Mission”, wydaną dla Thule Records. Jest jedną z ważniejszych postaci na islandzkiej scenie muzyki elektronicznej. Współtworzy fantastyczny projekt Asonat, produkuje także nagrania innych artystów. Kilka lat temu wystąpił w szwedzkim dokumencie „Icelandic Electro Scene 2011”. Jest współzałożycielem znanej islandzkiej wytwórni Raftónar.

‘Tajemnicza muzyka oparta na wyrazistych idm-owych beatach, ambientowych teksturach i innych dobrociach elektronicznego inwentarza. Jeżeli ktoś tęskni za Telefon Tel Aviv i Apparatem, powinien niezwłocznie sięgnąć po Ruxpin’ (Nowa Muzyka).

Ma na koncie 8 płyt. Ostatni album zatytułowany „We Become Ravens” ukazał się w ubiegłym roku – nasza recenzja tutaj. To jedna z najciekawszych, elektronicznych płyt ostatnich miesięcy. Wydana nakładem amerykańskiej wytwórni n5MD, jest kontynuacją poprzedniego wydawnictwa – „This Time We Go Together”. To historia dwójki podróżników, którzy odnajdują się i wspólnie podróżują przez życie, odrywając się od swoich korzeni. Głównym motywem jest miłość, która przezwycięża wszystko…


 

Teraz Ruxpina będziemy mogli usłyszeć na żywo w Rzeszowie.

Organizatorami obu koncertów są Estrada Rzeszowska i Polskie Radio Rzeszów. Muzykaislandzka.pl wspiera to wydarzenie.

Informacje o koncercie możecie śledzić na facebooku.

Written By
More from Bartek Wilk

The Ghost Choir (recenzja albumu)

The Ghost Choir to płyta po stokroć mroczna. Śmiem nawet twierdzić, że...
Read More