Frakkur: 2000-2004 – nowa płyta Jónsiego już w grudniu!

Frakkur: 2000-2004 – taki tytuł nosić będzie nowy album Jónsiego Birgissona. Płyta pojawi się w 7 lat po solowym debiucie wokalisty Sigur Rós. Jej premiera odbędzie się podczas festiwalu Norður og Niður.

Fanom Jónsiego i Sigur Rós tytuł albumu jest dobrze znany, bo właśnie pod nazwą Frakkur Jónsi publikował swoje pierwsze solowe nagrania, na długo przed powstaniem i wydaniem albumu Go. Okazuje się jednak, że Jónsi nagrał całkiem sporą ilość materiału, z którego – wedle doniesień grupy – można złożyć trzy pełne albumy. To właśnie z tych niepublikowanych nagrań wybrane zostały utwory na nową płytę.

Solowe, elektroniczne nagrania Frakkur przypominają nieco dokonania projektu Riceboy Sleeps (Jónsi & Alex). Sporo utworów Frakkur było już wcześniej znanych, do jednego z nich – Ammælistrákkur powstał nawet swego rodzaju klip. Wczoraj zaprezentowany został nowy utwór – frakkur: 4:01.

Frakkur: 2000-2004 wydany zostanie w wersji winylowej, w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy. Pierwsze 100 będzie miało specjalną okładkę, robioną ręcznie przez Siggę Björg Sigurðardóttir i te płyty dostępne będą w grudniu, podczas odbywającego się w Harpie festiwalu Norður og Niður. Pozostała pula płyt – już w wersji z drukowaną okładką – trafi do sprzedaży w Nowy Rok, poprzez sklep internetowy Sigur Rós.

Written By
More from Bartek Wilk

This Is Icelandic Indie Music

15 maja ukaże się płyta zatytułowana This Is Icelandic Indie Music. To...
Read More