Frakkur: 2000-2004 – nowa płyta Jónsiego już w grudniu!

Frakkur: 2000-2004 – taki tytuł nosić będzie nowy album Jónsiego Birgissona. Płyta pojawi się w 7 lat po solowym debiucie wokalisty Sigur Rós. Jej premiera odbędzie się podczas festiwalu Norður og Niður.

Fanom Jónsiego i Sigur Rós tytuł albumu jest dobrze znany, bo właśnie pod nazwą Frakkur Jónsi publikował swoje pierwsze solowe nagrania, na długo przed powstaniem i wydaniem albumu Go. Okazuje się jednak, że Jónsi nagrał całkiem sporą ilość materiału, z którego – wedle doniesień grupy – można złożyć trzy pełne albumy. To właśnie z tych niepublikowanych nagrań wybrane zostały utwory na nową płytę.

Solowe, elektroniczne nagrania Frakkur przypominają nieco dokonania projektu Riceboy Sleeps (Jónsi & Alex). Sporo utworów Frakkur było już wcześniej znanych, do jednego z nich – Ammælistrákkur powstał nawet swego rodzaju klip. Wczoraj zaprezentowany został nowy utwór – frakkur: 4:01.

Frakkur: 2000-2004 wydany zostanie w wersji winylowej, w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy. Pierwsze 100 będzie miało specjalną okładkę, robioną ręcznie przez Siggę Björg Sigurðardóttir i te płyty dostępne będą w grudniu, podczas odbywającego się w Harpie festiwalu Norður og Niður. Pozostała pula płyt – już w wersji z drukowaną okładką – trafi do sprzedaży w Nowy Rok, poprzez sklep internetowy Sigur Rós.

Written By
More from Bartek Wilk
Björk po polsku w Składzie Butelek!
O tym projekcie usłyszałem już jakiś czas temu. Pomysł fantastyczny – koncert...
Read More
0 replies on “Frakkur: 2000-2004 – nowa płyta Jónsiego już w grudniu!”