Drab Majesty + Kælan Mikla w Polsce

Kælan Mikla powracają do Polski! Tym razem wspólnie z Drab Majesty zagrają dwa koncerty – w Poznaniu i Warszawie. Zapraszamy gorąco, bo to niezwykła okazja zobaczenia i posłuchania wyjątkowego gotycko-punkowo-poetyckiego zjawiska wprost z Islandii.

O Solveig, Margrét  i Laufey można mówić długo. Bardzo aktywne – twórczo, wydawniczo, muzycznie i literacko. Dzięki temu zyskały sobie szerokie grono fanów w całej Europie. Nic dziwnego, bo Kælan Mikla to wyjątkowe zjawisko przekładające dzikość, kreatywność i surowość Północy na język muzycznego performansu.

Drab Majesty + Kælan Mikla

Niedziela, 21 stycznia 2018 r. godz. 19.
Klub pod Minogą / Poznań 

Bilety:
35 PLN – www.winiarybookings.8merch.com
40 PLN – Ticketpro Polska, Eventim.pl, Biletomat.pl – bilety online
45 PLN – w dniu koncertu

oraz

Wtorek, 23 stycznia 2018 r. godz. 20:30
Hydrozagadka / Warszawa

Bilety: 35/45 PLN

 

DRAB MAJESTY – new wave, goth, mid-fi, dark wave, folk

Drab Majesty to solowy projekt Deb DeMure’a, androgynicznego alter ego, pochodzącego z Los Angeles muzyka, Andrew Clinco. Dzięki kombinacji pogłosu zalanych gitar, synthowej linii basu, charakterystycznych wokali i rytmicznych uderzeń w perkusję, ten projekt to odejście od wszystkich dotychczasowych dokonań muzycznych Clinco, jako perkusisty Marriages czy Black Mare. Drab Majesty elokwentnie łączy klasyczny new wave lat 80-tych i wczesne 4AD z futurystyczną oryginalnością. Na koncie mają LP „Careless” wydawany, łącznie z reedycjami, aż trzykrotnie przez wytwórnię DAIS Records. W 2016 światło dzienne ujrzały utwory „39 by Design” oraz „Who Taught You How to Love” nagrane z King Dudem i „Only a Mime”. Drab Majesty koncertował z takimi artystami jak Psychic TV, Clan of Xymox, The Frozen Autumn, Prayers, King Dude czy ich koledzy z wytwórni, Youth Code. Rok 2017 Drab Majesty rozpoczyna od premiery swojego najnowszego krążka „The Demonstration”, który będzie promował na europejskiej trasie u boku King Dude’a oraz na części koncertów jako headliner.

https://www.facebook.com/drabmajesty/

https://drabmajesty.bandcamp.com/

 

Kælan Mikla – SYNTH PUNK/MINIMAL WAVE (Reykjavík)

Kælan Mikla to damskie post-punkowe trio, które powstało na początku 2013 roku., po zdobyciu pierwszego miejsca podczas konkursu Poetry Slam w Bibliotece Miejskiej Borgarbókasafn. Kælan Mikla to islandzkie imię postaci z fińskiej kreskówki o Muminkach. To tajemnicza postać, która jest uosobieniem zimna i zimy. Kælan Mikla każdej zimy przechodzi przez dolinę Muminków, przynosząc chłód i mróz. Wprawdzie jej pojawienie się w dolinie opisane jako bardzo piękne, ale trzeba wiedzieć, że jeśli popatrzy komuś prosto w oczy, to ta osoba może zamarznąć na śmierć.

Kælan Mikla:
Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir – perkusja
Margrét Rósa Dóru-Harrysdóttir – bas
Laufey Soffía Þórsdóttir – wokal

https://www.facebook.com/Kaelanmikla/

https://kaelanmikla.bandcamp.com/

Written By
More from Bartek Wilk

Benni Hemm Hemm – Eliminate Evil, Revive Good Times

Około 1,4 tys. km dzieli Glasgow od Reykjaviku. Dużo? Biorąc pod uwagę...
Read More