Unlisted Festival vol. 1 już w piątek w Warszawie!

Stęskniliście się za dobrymi festiwalami? Na szczęście nie musicie czekać do lata. Dzięki Unlisted Festival, sezon festiwalowego grania rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 9 marca. Unlisted to wyjątkowi artyści z różnych zakątków świata – Farojów, Portugalii i Polski, zebrani w jednym wyjątkowym miejscu. Mysia 3 w Warszawie! Muzyce towarzyszyć będzie także niezwykła wystawa.

 

Wyjątkowa przestrzeń. Wyjątkowi artyści. Wyjątkowa publiczność.

Line-up pierwszej edycji festiwalu: Surma, HEIDRIK i Linia Nocna

Miejsce: Mysia 3, Warszawa
Start: 20:00
Bilety: dostępne przez Going. https://going.pl/unlisted-festival-vol1

9 marca zapraszamy na pierwszą edycją najmniejszego festiwalu w Warszawie. Przestrzeń Galerii na Mysiej 3 wypełni się muzyką, sztuką i nieprzeciętną atmosferą. Serię Unlisted Festival otwiera koncert niezwykłych muzyków z Portugalii i Wysp Owczych oraz niezwykła wystawa przygotowana specjalnie na festiwal przez Eleonora Roginska pt. „Małe rzeczy”.

O dobre nastroje, oprócz naszych artystów, zadba również Frontera Concha y Toro!

HEIDRIK (Wyspy Owcze)

Muzyka HEIDRIKA to połączenie filmowej wrażliwości, akustycznego brzmienia klasycznych instrumentów i bezbłędnych kompozycji z poetycką warstwą liryczną.

Debiutancki album „Funeral”, który ukaże się na polskim rynku 16 marca 2018 roku, to zbiór przepięknych, ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych – stamtąd pochodzi HEIDRIK – klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos, a wydany przez Fonobo Label.

Surma (Portugalia)

Artystka ma za sobą występy na Reeperbahn Festival w Niemczech czy Eurosonic w Holandii. Najmniejszy festiwal w Warszawie będzie przystankiem między europejską trasą koncertową a występem na prestiżowym amerykańskim festiwalu SXSW.

„Największa nadzieja portugalskiej sceny muzycznej” – Musikexpress
Surma to niezależność, magia i wolność. Jednoosobowy band artystki to fuzja muzycznych inspiracji, historii i niezwykłych emocji. Jej debiutancki album „Antwerpen“, który podbija zachodnie rynki składa się z 10 niezwykłych utworów. Każdy z nich, napisany w innym języku, skupia się wokół tematu podróży, domu i szukania swojego miejsca na świecie.

Linia Nocna (PL)

to duet, który tworzą Monika „Mimi” Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”.  Jesienią Linia Nocna supportowała KARI w czasie jej trasy koncertowej „I am Fine” oraz Kubę Badacha i jego „Oldschool” w warszawskim Teatrze Roma. Zespół wystąpił także w ramach Warsaw Music Week. Duet można było zobaczyć w programie TV „Hybrydy zderzenia”, który w swojej formule zakłada spotkania mistrzów i debiutantów, cover piosenki „W moim ogrodzie” zespołu Daab zapewnił im udział w finale i występ u boku Stanisława Sojki.

W listopadzie swoją premierę miał drugi singiel „Nad Wisłą”, w którym gościnnie wystąpił Kuba Sienkiewicz, wokalista legendarnego zespołu Elektryczne Gitary. Piosenka znalazła się w propozycjach do Listy Przebojów Trójki oraz na listach przebojów wielu stacji radiowych. Już 16. marca 2018 na rynku pojawi się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Materiał charakteryzują elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności i poetyckości.

Info z materiałów organizatora.

Written By
More from Bartek Wilk

Bottled in England i Kura w Polsce – mamy dla Was bilety

Przypominamy Wam o nadchodzących koncertach grup Bottled in England i Kura! Oprócz...
Read More