Funeral – premiera albumu HEIDRIKA od Fonobo label

W ubiegły piątek odbyła się niezwykła premiera muzyczna. Niezwykła, bo dotyczy nietuzinkowego artysty, pochodzącego z odległych Wysp Owczych, który postanowił wydać swoją płytę w naszym kraju. Tak, chodzi o HEIDRIKA i jego album „Funeral” wydany nakładem Wytwórni Fonobo label.

HEIDRIK – utalentowany muzyk i reżyser z Wysp Owczych, którego polska publiczność mogła poznać podczas jego trasy koncertowej Black Flower Tour (czerwiec 2017), Warsaw Music Week (październik 2017), gdzie wystąpił razem z Bovską oraz Unlisted Festival vol. 1 (marzec 2018). Na najmniejszym festiwalu w Warszawie (Unlisted Festival) gościnnie u jego boku wystąpiła Ramona Rey. Artysta koncertował również w Rosji, Danii, Islandii i na Wyspach Owczych. „Funeral” – jego debiutancki album ukazał się 16 marca 2018 nakładem polskiej Wytwórni Fonobo label.

Muzyka HEIDRIKA to połączenie filmowej wrażliwości, akustycznego brzmienia klasycznych instrumentów i bezbłędnych kompozycji z poetycką warstwą liryczną. „Funeral” to zbiór przepięknych, ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos, a wydany przez Fonobo Label.

Fanom kina HEIDRIK znany jest jako niesamowicie utalentowany reżyser. Jego ostatni film „Skuld” był nominowany do duńskiej nagrody Ekko Award w aż pięciu kategoriach i ostatecznie zwyciężył w dwóch. Umiejętności, talent i wrażliwość muzyczna pozwala mu realizować się także w roli twórcy teledysków (nagroda w kategorii najlepszy klip w roku 2015 za wideo do „Rain” farerskiej artystki Eivør).

Również w piątek, wraz z albumem, zaprezentowany został również najnowszy teledysk artysty. Obraz do utworu „Red Hair” wyreżyserował oczywiście sam HIEDRIK. Szukajcie „Funeral” w dobrych sklepach muzycznych, znajdziecie go również w sklepie internetowym MTJ – http://www.mtj.pl/label/mtj/artists/heidrik/albums/funeral/

Podczas pierwszej trasy koncertowej w Polsce powstał film o muzyku, który można zobaczyć na YouTube: HEIDRIK – Black Flower Poland Tour Documentary (with PL/ENG subtitles)

 

Written By
More from Bartek Wilk

Myrra Rós i Elín Ey w Rzeszowie – do wygrania zaproszenia!

Zgodnie z obietnicą mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na koncert Myrry...
Read More