Poznajcie ROKKY!

ROKKY to pochodząca z Islandii artystka, która od kilku lat mieszka i tworzy w Berlinie. Muzyką zajmuje się od 12 roku życia i śmiało można powiedzieć, że to jej życiowa pasja.

Spotkacie ją zarówno na berlińskich ulicach i stacjach metrapodczas występów z ulicznymi muzykami, jak i w undergroundowych klubach niemieckiej stolicy, gdzie prezentuje swoją twórczość. Jej muzyka to przede wszystkim taneczna elektronika, w której można odnaleźć inspiracje takimi zespołami jak Miss Kittin, Robyn czy Peaches.

Ten rok był przełomowy w karierze ROKKY, jej singiel „My Lips” został użyty w kampanii reklamowej marki Esprit. Zarobione w ten sposób pieniądze pozwoliły artystce na stworzenie własnego wydawnictwa ROKKY Music i wydanie singla. Utwór w dniu premiery znalazł się na listach przebojów takich portali jak New Music Friday w Wielkiej Brytanii i strony Popjustice. Przy okazji premiery singla Rokky wystąpiła w Reykjaviku, gdzie została dostrzeżona przez jeden z największych islandzkich magazynów „The Reykjavik Grapevine’s”, który artykuł o artystce zatytułował „The Rise of ROKKY: A New Star Arrives”! Przyszły rok to premiera EPki artystki, która już teraz zyskuje coraz większy rozgłos!

Facebook https://web.facebook.com/rokkymusic/

Instagram https://www.instagram.com/rokkymusic/

Link do singla “My Lips” http://phonofile.link/my-lips

Written By
More from Bartek Wilk

Tónlist#3 – środa, 7 grudnia 2016

Tónlist#3 – środa, 7 grudnia 2016, godz. 22, Radio Centrum 89.0 FM...
Read More