Daniel Hjálmtýsson – Birds

Birds - to tytuł pierwszego singla, który pod własnym nazwiskiem wydał Daniel Hjálmtýsson, znany z projektu HYOWLP. Utwór ukazał się 3 stycznia, a sam artysta zapowiada kolejne piosenki, które pojawią się w niedalekiej przyszłości. Piosenka porusza bardzo osobiste i trudne tematy, powstała wiosną 2018 roku jako hołd dla tych, którzy nie zdołali się podnieść i ostatecznie upadli. W nagraniu utworu uczestniczył m.in. holenderski kwartet smyczkowy - Red Limo String Quartet, który współpracuje z takimi artystami, jak Eddie Vedder, Sevdaliza czy Mark Lanegan.

Birds – to tytuł pierwszego singla, który pod własnym nazwiskiem wydał Daniel Hjálmtýsson, znany z projektu HYOWLP. Utwór ukazał się 3 stycznia, a sam artysta zapowiada kolejne piosenki, które pojawią się w niedalekiej przyszłości. Ci, którzy znają twórczość Daniela, wiedzą doskonale, że wśród swoich inspiracji wymienia przede wszystkim Leonarda Cohena i Nicka Cave’a.

Jak mówi artysta, utwór Birds odzwierciedla emocjonalne odrodzenie i jest dla niego punktem zwrotnym. Piosenka porusza bardzo osobiste i trudne tematy, powstała wiosną 2018 roku jako hołd dla tych, którzy nie zdołali się podnieść i ostatecznie upadli.

Utwór nagrany został w Hljóðverk Studios przez Einara Vilberga. W jego nagraniu, oprócz Daniela uczestniczyli Hálfdán Árnason, Magnús Jóhann Ragnarsson i Skúli Gíslason. Gościnnie pojawił się także holenderski kwartet smyczkowy – Red Limo String Quartet, który współpracuje z takimi artystami, jak Eddie Vedder, Sevdaliza czy Mark Lanegan.

Na wiosnę spodziewany jest też teledysk do utworu. Jego reżyserią ma się zająć Bowen Staines, odpowiedzialny za klipy wielu fantastycznych islandzkich artystów i zespołów, jak Ólafur Arnalds, Skálmöld czy Sólstafir. Trzymamy kciuki!

Czekamy też na kolejne piosenki Daniela. Artysta zapowiada jednak, że nie chce dać się zaszufladkować, dlatego klimat kolejnych utworów może się różnić od tego, co usłyszycie w Birds.

https://www.facebook.com/dhjalmtysson/

Written By
More from Bartek Wilk
Uwaga Poznań! Już we wtorek Islandzka Noc!
Poznański oddział AEGEE zaprasza na AEGEE Night: Islandia. Impreza rozpocznie się we...
Read More
0 replies on “Daniel Hjálmtýsson – Birds”