Poznajcie Ultraflex

Ultraflex to niezwykły duet - tworzą go Special-K (Katrín Helga Andrésdóttir) i Farao (Kari Jahnsen). Pierwsza z nich pochodzi z Islandii, to artystka dobrze znana fanom muzyki z Wyspy. Nagrywa nie tylko solowo, współtworzy też inne projekty: Reykjavíkurdætur i Kriki. Z kolei Farao już kilka lat temu okrzyknięta została muzyczną rewolucją z Norwegii. Ich pierwszy wspólny singiel nosi tytuł Olympic Sweat, ukazał się 22 maja i towarzyszy mu wideoklip, nakręcony w Berlinie. Płyta ma się pojawić jeszcze w tym roku!

Ultraflex to niezwykły duet – tworzą go Special-K (Katrín Helga Andrésdóttir) i Farao (Kari Jahnsen). Pierwsza z nich pochodzi z Islandii, to artystka dobrze znana fanom muzyki z Wyspy. Nagrywa nie tylko solowo, współtworzy też inne projekty: Reykjavíkurdætur i Kriki. Z kolei Farao już kilka lat temu okrzyknięta została muzyczną rewolucją z Norwegii.

Drogi obu artystek skrzyżowały się w Berlinie, ale swój debiut koncertowy miały w 2019 roku, podczas islandzkiego festiwalu Extreme Chill. Zagrały tam własny materiał, który jeszcze w tym roku ma się ukazać na debiutanckim albumie. Wśród inspiracji wymieniają muzykę disco lat 80-tych, radziecką, japońską, ale też amerykańską i europejską.

Ich pierwszy singiel nosi tytuł Olympic Sweat, ukazał się 22 maja i towarzyszy mu wideoklip, nakręcony w Berlinie.

Instagram: https://www.instagram.com/ultraflexband
Facebook: https://www.facebook.com/ultraflexband

Foto Ultraflex: Margrét Unnur Guðmundsdóttir

Written By
More from Bartek Wilk
The Ghost Choir (recenzja albumu)
The Ghost Choir to płyta po stokroć mroczna. Śmiem nawet twierdzić, że...
Read More
0 replies on “Poznajcie Ultraflex”