„Stare” – wspólny album Ólafura Arnaldsa i Nilsa Frahma już niebawem

Wspólny występ Ólafura Arnaldsa i Nilsa Frahma zachwycił polską publiczność. Wprawdzie artyści wystąpili razem tylko podczas katowickiego koncertu, jednak już niebawem wszyscy fani będą mieli okazję posłuchać efektów współpracy obu muzyków. 21 kwietnia, z okazji Record Store Day pojawi się limitowana edycja specjalnego albumu „Stare”.

Album powstawał między Reykjavikiem i Berlinem. Oprócz Ólafura i Nilsa pojawia się na nim także wiolonczelistka Anne Müller. „Stare” w swoim założeniu miał być prezentem, niespodzianką dla założyciela Erased Tapes – Roberta Rathsa, z okazji 5-lecia istnienia wytwórni.

„Spotkaliśmy się w kwietniu 2011 – mówi Nils. Zjedliśmy wielką pizzę, podłączyłem kilka starych analogowych syntezatorów i przez cztery dni graliśmy do późnej nocy. Poza tym królowa Anne Müller wpadła tuż po koncercie z Agnes Obel i nagrała trochę partii wiolonczeli do „b1” o 5 rano… zdecydowaliśmy, że spotkamy się na kolejnym, 4-dniowym jam-session u Óliego, w studiu E7 w Reykjaviku.

Więc poleciałem tam pod koniec października i znów nagraliśmy trochę muzyki. Nie zajęło nam wiele czasu napisanie „a1” i „a2″. Nie mogę się doczekać kontynuacji.”

Ólafur dodaje: „Właściwie nie wiem dlaczego trzymaliśmy to w tajemnicy, tak wyszło. Ale to naprawdę była dobra zabawa! Pamiętam imprezę w mieszkaniu Roberta w Berlinie, staliśmy z Nilsem w rogu cały wieczór rozmawiając szeptem o projekcie. Później dostarczyliśmy Robertowi całe zmasterowane nagranie razem z okładką, w okolicach 5 rocznicy powstania wytwórni. To było bardzo miłe być tam i widzieć wyraz jego twarzy…”

Źródło: icelandicmusic.is oraz strona Erased Tapes Records

Written By
More from Bartek Wilk
Norway and Iceland Meet Slovakia
Od 22 do 24 lutego w stolicy Słowacji, Bratysławie odbędzie się bardzo...
Read More
Leave a comment