Sóley pierwszym gościem Halfway Festiwal

Dobre wieści dla wszystkich fanów Sóley! W tym roku artystka pojawi się w Polsce – wystąpi na dobrze znanym Halfway Festiwal, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Czekamy na szczegóły dotyczące jej koncertu. Poniżej informacja organizatora Halfway Festiwal.

„Nowa księżniczka mrocznego popu z Islandii” MTV Iggy Sóley Stefánsdóttir, lub po prostu Sóley, spowodowała spore zamieszanie na rynku muzycznym w 2012 roku. Począwszy od solowej epki „Theater Island” z 2010 roku poprzez debiutancki, pełnowymiarowy album „We Sink” wydany w 2011, zawierający delikatne melodie i piękne, mroczne teksty, udało się jej zbudować międzynarodową renomę i zyskać oddanych fanów. Muzykę artystki śmiało można wykorzystać jako soundtrack do snów i koszmarów z dzieciństwa, lub jako ilustrację w mrocznym świecie baśni Tima Burtona. Jako dziecko uczyła się gry na fortepianie. Na co dzień udziela się w zespołach Seabear i Sin Fang (z tym ostatnim gościła w zeszłym roku w Białymstoku, na bis dając próbkę swoich możliwości). W 2007 roku została członkiem Icelandic Art Academy. Jej solowe dokonania przyjęto w rodzimej Islandii z entuzjazmem, a album „We Sink” zyskał pochlebne recenzje w rodzimych mediach i otrzymał nominację do Icelandic Music Awards.

Swoją dobrą passę w dużym stopniu Sóley zawdzięcza internetowi. Nie bez znaczenie dla recepcji jej twórczości okazały się pochwały od blogerów Tastemaker i mavens. Nieoceniony okazał się także YouTube (ponad 10 mln odtworzeń utworu „Pretty Face”) i Facebook. Dzięki MTV Iggy Artist of the Week Sóley trafiła także do szerszego odbiorcy. Sóley koncertował już niemal w całej Europie, a niedawno po raz pierwszy zaprezentował się także amerykańskiej publiczności podczas wspólnej trasy z Of Monsters and Men. W Polsce, nie licząc zeszłorocznego epizodu z Sin Fang zagra po raz pierwszy w 3-osobowym składzie.

Źródło: Halfway Festiwal

Written By
More from Bartek Wilk
SŁUCHAMY ISLANDII: Jakobínarína
Z pewnością znacie portal INFORMACJE.IS (link i baner znajdziecie na naszej stronie)....
Read More
Leave a comment