Sierpniowe wideoklipy

Ólöf Arnalds - Patience

Islandzkie projekty muzyczne hojnie obdarzają nas nowymi teledyskami. Niektóre spośród nich mogliście już zobaczyć na naszym Facebooku, ale nie pojawiły się one tutaj, zatem pora to nadrobić!

Nadchodzącą płytę wokalistki i multi-instrumentalistki Ólöf Arnalds, która ukaże się w Europie 29 września i nosi tytuł Palme, promuje teledysk do piosenki Patience. Powstał on we współpracy z reżyserem Mánim M. Sigfússonem.

Bluesowy zespół Klassart pochwalić się może od sierpnia swoim pierwszym teledyskiem. Jest to Landamæri z płyty Smástirni, która ukazała się w czerwcu bieżącego roku. Po letniej trasie dookoła Wyspy zespół postanowił zmontować klip z fragmentów wspomnień oraz występu w Stúdíó 12. Nagrania wykorzystują także materiał z kamer GoPro. Montaż: Davíð Örn Óskarsson.

Twórca muzyki elektronicznej Árni Grétar Jóhannesson, czyli człowiek kryjący się pod pseudonimem Futuregrapher, wydał 29 sierpnia teledysk do utworu Anna Maggý z jego nadchodzącego nowego albumu zatytułowanego Skynvera, którego proces powstania można wciąż wesprzeć na Karolina Fund. Ma on przedstawiać duchową ekstazę i został wyreżyserowany przez Marteinna Thorssona. Występuje Margrét Þorgeirsdóttir.

GusGus już niedługo zawita do Polski, gdzie wyprzedają się bilety na koncerty tej kultowej formacji, a tymczasem ukazał się klip do tytułowego utworu z najnowszej płyty pt. Mexico. Karlssonwilker inc. i Alex Czetwertynski tchnęli iskrę życia w okładkę albumu i dają fanom szansę na posmakowanie wizualizacji, jakie będą prezentowane na światowej trasie GusGus.

Nie sposób również pominąć pierwszy teledysk w 9-letniej karierze Mammút. Promuje on kolejny singiel z ostatniej płyty zatytułowanej Komdu Til Mín Svarta Systir, którym jest utwór Þau Svæfa. Reżyserią zajęła się wokalistka zespołu Katrína Mogensen oraz Sunneva Ása Weisshappel.

Written By
More from úlfurinn
Smyczki i maszyny – Skark na Islandzkim Festiwalu Muzyki Kameralnej
Ubiegły muzyczny rok stoi dla mnie pod znakiem instrumentów smyczkowych. Nic więc...
Read More
0 replies on “Sierpniowe wideoklipy”