Fonograficzny debiut Boogie Trouble

Boogie Trouble

Zespół Boogie Trouble cieszy się dużą popularnością w rodzimej Islandii z racji rozprzestrzeniania świeżej i energicznej muzyki do tańca w stylu funk disco pop. Wczoraj ukazał się nowy singiel z wreszcie nadchodzącej debiutanckiej płyty. Utwór zatytułowany jest Augnablik (Mgnienie oka).

W lecie zespół udał się do studia nagraniowego Sundlaugin, by zarejestrować materiał na debiutancki album. Brak środków na sfinansowanie przedsięwzięcia spowolnił cały proces kilkukrotnie, ale teraz wreszce udało się i muzycy Boogie Trouble spełnią swoje marzenie o płycie. Dzięki platformie Karolina Fund muzycy uzbierali fundusze na wydanie późną jesienią debiutanckiego albumu. W zespół swój wkład mają m.in. siostra Ólöf ArnaldsKlara Arnalds, Ingibjörg Elsa Turchi oraz Helga Ragnarsdóttir z Rökkurró, perkusista Sprengjuhöllin Sigurður Tómas Guðmundsson czy klawiszowiec Útidúr Kristin Roach. Zatem po takiej ekipie spodziewać się można czegoś niebanalnego.

Zespół powstał pod koniec 2011 roku i od tamtej pory jest aktywny koncertowo. Zdobył reputację ekipy wyrywającej sztywnych gości z siedzeń i zapędzającej na środek parkietu, gdzie ci beztrosko zaczną pląsać do upadłego w radosne rytmy oferowane przez muzyków.

Written By
More from úlfurinn
CeaseTone – Two Strangers
Ostatnimi czasy rzadko zdarza mi się recenzować albumy, ale słuchając czegoś zaskakującego...
Read More
0 replies on “Fonograficzny debiut Boogie Trouble”