Nowy klip Fufanu

Fufanu

Zespół Fufanu, który odwiedził Polskę w maju ubiegłego roku przy okazji Festiwalu Miłosza w ubiegłym roku, gdzie wystąpił wraz z legendarnym Ghostigital, opublikował nowy teledysk do piosenki Circus Life promującej nadchodzący album.

Zespół podpisał ostatnio kontrakt z londyńską wytwórnią One Little Indian, która wydaje takich artystów jak Björk, Ólafur Arnalds, Ásgeir czy Samaris. Muzyków Fufanu czeka teraz aktywny okres, bowiem oprócz coraz to większej ilości koncertów zagranicznych (m. in. wystąpią jako support Damona Albarna w Londynie) dokładają też starań by ukończyć nagrania pierwszej płyty długogrającej.

(Captain) Fufanu powstał jako duet w 2009 roku w składzie Hrafnkell Flóki Kaktus Einarsson oraz Guðlaugur Halldór Einarsson. Od tamtej pory występował w klubach niemieckich, norweskich i oczywiście islandzkich, ale dał również występy na takich festiwalach jak Primavera czy Roskilde. Początkowo zespół tworzył muzykę techno, ale odkąd w ubiegłym roku do składu dołączył perkusista Frosti Gnarr, kierunek muzyczny zaczął się zmieniać. Teraz jest o wiele bardziej mrocznie, psychodelicznie, z mocną rytmiką. Sprawdźcie sami:

Written By
More from úlfurinn
Wesprzyj Ólöf Arnalds
Ólöf Arnalds rozpoczęła kampanię na platformie Pledge Music. Zamierza zebrać fundusze na...
Read More
0 replies on “Nowy klip Fufanu”