„Björk po polsku” w Klubie Harenda

O koncertach „Björk po polsku” zawsze informujemy Was z wielką radością. Tym razem szansę wysłuchania polskich interpretacji najbardziej znanej islandzkiej artystki będą mieli mieszkańcy i bywalcy Warszawy. Serdecznie polecamy!

Studio Inicjatyw Twórczych serdecznie zaprasza na koncert piosenek Björk w polskim tłumaczeniu i w nowych aranżacjach, grany wyłącznie na instrumentach akustycznych, który odbędzie się 19.01.2015 r., godz. 19:30 w Klub Harenda przy Krakowskim Przedmieściu 4/6 w Warszawie.

To, co w Björk jest najbardziej fascynujące, to ciągłe przekraczanie artystycznych granic. To ciągłe wytyczanie nowych muzycznych (i nie tylko) ścieżek, które dla innych są inspiracją i wzorem. To podporządkowanie swojej pasji twórczej ideom – i stawianie ich na pierwszym miejscu.

Udział biorą:

Agata Warda – wokal,
Tomasz Krezymon – piano
Paweł Stankiewicz – gitary
Szymon Linette – perkusja

Koncert Björk po polsku – Bjerki, czyli ballady i romanse oraz lullaby wynika z fascynacji twórczością artystki. Wszystko, czego Björk „dotyka”, naznaczone jest jej indywidualnością – niezależnie od tego, czy w danym momencie jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, aktorką czy producentką. Jej utwory nigdy nie są dziełami zamkniętymi. Ciągle ewoluują, żyją własnym życiem, inspirują. Wielokrotnie prezentowane są przez nią w nowych wersjach, w zmienionych, zupełnie innych niż wcześniej znane składach instrumentalnych.

Czym dla autorów koncertu jest więc twórczość Björk? Dla Dusi Klamki tłumaczenia są swego rodzaju interpretacjami oryginalnych tekstów, zapisanymi w języku polskim. Dla Agaty Wardy utwory islandzkiej artystki są pretekstem do poszukiwania nowych, ciekawych środków wyrazu, wykraczających poza tradycyjnie rozumiany śpiew. Dla muzyków zaś kompozycje takie jak Hyper ballad, Isobel czy Human behavior stały się punktem wyjścia w poszukiwaniu coraz to innych, akustycznych brzmień.

19 stycznia, godz. 19.30
Klub Harenda
Krakowskie Przedmieście 4/6, 00-333 Śródmieście, Warszawa, Poland

wstęp: 20 zł
https://www.facebook.com/events/423101871162724

Poniżej fragment koncertu „Björk po polsku” z 2012 roku (warszawski „Skład butelek”).

Written By
More from Bartek Wilk
Islandzka nadzieja… Future of Hope
Future of Hope, to dokument przedstawiający ludzi, którzy walczą o to, by...
Read More
0 replies on “„Björk po polsku” w Klubie Harenda”