18 islandzkich artystów na Eurosonic! Dziś rusza festiwal

Już dziś w holenderskim Groningen rozpoczyna się EUROSONIC NOORDERSLAG. Festiwal potrwa do soboty, 17 stycznia i jest wielkim muzycznym świętem, także dla fanów muzyki islandzkiej. W tym roku na Eurosonic zagra 18 islandzkich artystów/zespołów. Część występów będzie można zobaczyć lub posłuchać online.  

Eurosonic to 47 scen, około 330 występów i artyści z blisko 30 krajów. Będą też dwa polskie akcenty – Rebeka i Fismoll. A kto z Islandczyków pojawi się na tegorocznym festiwalu? Lista jest długa – Low Roar, Kaleo, Kiasmos, Júníus Meyvant, Rökkurró, Samaris, Sóley, Vök, Árstíðir, dj. flugvél og geimskip, Fufanu, M-Band, Óbó, Skálmöld, Sólstafir, Tonik Ensemble, Ylja i Young Karin.

Część występów będzie transmitowana/retransmitowana w internecie lub w stacjach radiowych i telewizyjnych. Szkoda tylko, że transmisje nie pojawią się na antenie żadnej z polskich stacji (a będą np. w Serbii, Irlandii, Węgrzech, Islandii, Belgii czy Niemczech). Zawsze jednak pozostaje Internet. Pełna rozpiska stacji i godzin emisji znajduje się tutaj.

W tym roku na festiwalu pojawi się też specjalne stoisko – sklep z muzyką islandzką. Swoje produkcje będą tam prezentować m.in. Bedroom Community (Ben Frost, Daníel Bjarnason), Smekkleysa (Bad Taste Records), Record Records (Mammút, FM Belfast, Júníus Meyvant), Mengi (dj. flugvél & geimskip), 12 Tónar i Sena (Kaleo, Ásgeir).

Strona internetowa festiwalu – http://www.eurosonic-noorderslag.nl/en/

Written By
More from Bartek Wilk
Nakręć klip dla Árstíðir!
Konkurs Radia Kraków, w którym mogliście zdobyć krążek Árstíðir już rozwiązany. Ze...
Read More
0 replies on “18 islandzkich artystów na Eurosonic! Dziś rusza festiwal”