Osobiste: 'Empty spaces’ – coobz

W

empty spaces foto by coobz
empty spaces foto by coobz

swoich muzycznych podróżach trafiam czasem na takie albumy, którymi po prostu muszę się podzielić. Nie robię tego często, jeśli nie są z Islandii. Jednak w tym przypadku daleko nie szukałem, co specjalnie nie dziwi, bo istotnie, dobry to czas dla muzyki w Polsce. Ten młody artysta pochodzi z Kołobrzegu, na imię ma Kuba, ale jego muzyczny projekt nosi nazwę coobz. Nie odwołuje się wprost do nordyckich klimatów, ale ja, dla własnych potrzeb znalazłem w jego muzyce swoją cząstkę Północy. Tak czy inaczej, dzielę się z Wami, nim usłyszy o nim cała Polska.

Album 'Empty spaces’ został wydany 25 lipca 2015 roku. Zawiera sporo, bo aż 21 utworów, w większości to jednak krótkie kawałki. coobz porusza się w przestrzeniach chillwave’owych i elektronicznych. Obraz jego muzyki dadzą Wam inspiracje, z których czerpie. A tych coobz ma sporo, od rapu przez elektronikę, chillwave, r’n’b po ambient. Bliscy są mu Jon Hopkins, Boards Of Canada, Sun Glitters czy William Basinski. Ciągle poszukuje, a muzyka jest jedną z jego pasji, inne to choćby fotografia (zerknijcie na jego instagrama). Na okładce płyty znajdziecie natomiast to, co mu najbliższe – puste przestrzenie i morze. Dla mnie idealny klimat. Czuć świeżość, czuć talent. Bardzo cieszy, że taka muzyka powstała tutaj, po polskiej stronie Bałtyku.

Album w wersji cyfrowej możecie nabyć za dowolną kwotę na bandcampie. Jeśli zdobyte w ten sposób fundusze pozwolą (na co szczerze liczę), to jesienią 'Empty spaces’ pojawi się także w wersji fizycznej.

Written By
More from Bartek Wilk
Islandia w oczach Polaków – wystawa Polskiego Towarzystwa Fotograficznego na Islandii „Pozytywni”
Żyjemy na Islandii. Tuż przed naszymi oczami wyspa ta mieni się kolorami,...
Read More
0 replies on “Osobiste: 'Empty spaces’ – coobz”