Agent Fresco – 29 listopada, Warszawa (klub Hydrozagadka)

Zespół dowodzony przez Arnora Dana wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce 29 listopada. To będzie pierwszy występ grupy w Polsce! Przed nimi zaprezentują się Besides, zwycięzcy 8. edycji Must Be The Music. Muzykaislandzka jest jednym z patronów tego wydarzenia!

plakat_af_besides2AGENT FRESCO (Islandia)

http://www.agentfresco.is/

https://www.facebook.com/agentfresco

https://agentfresco.bandcamp.com/

Islandzki kwartet Agent Fresco istnieje od 2008 roku. Dyskografię zespołu otwiera EP „Lightbulb Universe”. Album szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy i krytyki, co zaowocowało otrzymaniem wielu wyróżnień, miedzy innymi: nagrody w kategorii Best New Act przyznawaną przez Icelandic Music Awards oraz nagrody nadanej przez Music Fund Kraumur. Jednak dopiero pierwszy długogrający concept album „A Long Time Listening” wydany pod koniec 2010 roku pozwolił pokazać twórczy potencjał zespołu. Płyta od razu zdobyła nominację w kategorii islandzki Album Roku i trafiła na 1. miejsce rankingu najczęściej pobieranych płyt ze strony muzycznej gogoyoko.

W 2012 roku wokalista Arnór Dan rozpoczął współpracę z islandzkim kompozytorem Ólafurem Arnaldsem łączącym w swojej twórczości partie smyczkowe i klawiszowe z elementami elektroniki oraz ambientem. Wynikiem kolaboracji jest album „For Now I Am Winter” (2013), gdzie Arnór użyczył głosu na 4 utworach. Jest to pierwsze i jak dotąd jedyne dzieło Arnaldsa z partiami wokalnymi. Album został ciepło przyjęty przez słuchaczy i zdobył uznanie recenzentów muzycznych.

Muzyka Agent Fresco jest trudna do jednoznacznego zaszufladkowania, co dziwić nie powinno, gdyż jest to charakterystyczny element muzyki islandzkiej. Słuchacz dostaje miksturę składającą się z progresywnego rocka z matematycznymi naleciałościami oraz wpływami jazzu, popu i funku.

Zespół eksperymentuje zarówno w warstwie muzycznej, wokalnej jak i lirycznej. Częste zmiany rytmu i tempa, eskalacja głosu oraz mnóstwo rozmachu, odcieni, chwytliwych melodii i kontrastów sprawia, że rozwój utworów jest trudny do przewidzenia, a słuchacz jest ciągle zaskakiwany przez muzyków.

BESIDES (Polska)

www.besides.pl/

facebook.com/BesidesBand

besides.bandcamp.com/

Besides to jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji na polskiej scenie post-rockowej. Po wypuszczeniu w 2013 roku debiutanckiego albumu „We were so wrong” zespół szybko zyskał popularność i przychylne opinie krytyki. Mają na koncie mnóstwo koncertów, podczas których dzielili scenę między innymi z Tides from Nebula i Obscure Sphinx. Muzyka Besides zadebiutowała na falach radiowej „Trojki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośni radiowych.

Besides głosami publiczności wygrali 8. edycję programu Must be The Music. Zostali uznani za „jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu” (Adam Sztaba) oraz grupę, która „ma potencjał zespołu międzynarodowego” (Piotr Rogucki).

Muzycy ostatnio wystąpili w Warszawie w marcu na Expect Delays Fest, a jesienią wrócą do stolicy w ramach swojej trasy Everything Is Tour, podczas której będą promować drugi studyjny album „Everything Is”. Jego premiera zaplanowana jest na 15 października. Płyta, jak mówią sami muzycy, będzie bardziej urozmaicona brzmieniowo. Produkcją zajął się Maciej Karbowski, muzyk zespołów Tides From Nebula i Moonglass.

29 listopada 2015 (niedziela)

Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)

Agent Fresco, Besides

Bilety: 35 PLN (przedsprzedaż) / 45 PLN (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne TYLKO na stronie Bilety24.pl

https://www.bilety24.pl/koncert/agent-fresco-29-11-2015-hydrozagadka-warszawa-18970?id=98428

Facebook: https://www.facebook.com/events/1474972796133901/

Last.fm: http://www.lastfm.pl/event/4165935

 

W oczekiwaniu na koncert warto posłuchać singli promujących nadchodzący album:

More from Kasia Filipek
Schowani za dźwiękami – grudzień 2015
Listopad minął pod znakiem zapoznawania się z line-up’em Iceland Airwaves. Po wielu godzinach słuchania muzyki nie można...
Read More
0 replies on “Agent Fresco – 29 listopada, Warszawa (klub Hydrozagadka)”