Einar Vilberg – APATHY

einarvilbergCałkiem niedawno ukazał się pierwszy singiel z nadchodzącej solowej płyty Einara Vilberga. Artysta jest autorem muzyki i słów, sam nagrał partie gitar i perkusji, w całości wyprodukował też swój materiał. Einara wspomagał jedynie basista – brat bliźniak – Stefan Vilberg.

Einar Vilberg to wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i producent z Reykjaviku. Jest frontmanem i założycielem grupy NOISE, grającej rocka alternatywnego, z którą wydał 4 albumy.

NOISE powstali w 2001 r. z inicjatywy Einara i Stefana. W kwietniu tego roku wydali swój 4 album, zatytułowany „Echoes”. Do współpracy udało im się nawet zaprosić kwartet smyczkowy Marka Lanegana. Ich twórczość zawsze świetnie przyjmują zarówno fani, jak i krytycy, pozytywne opinie zebrali choćby od magazynu Rolling Stone. Einar wielokrotnie koncertował z NOISE w wielu miejscach na świecie, pracował też z producentami w USA czy Wielkiej Brytanii.

Samodzielna praca nad solowym albumem była dla Einara wyzwaniem, ale też dała mu wiele satysfakcji. Nad materiałem pracował kilka miesięcy w studiu Hljóðverk. Sam nagrywał wokale, gitary i perkusje. Sam też ustawiał mikrofony, brzmienie i nagrywał utwory. Na basie wspomagał go brat Stefan. W sumie Einar zarejestrował 17 kawałków. Które z nich trafią na płytę zdecyduje podczas miksów. Album ma się ukazać jesienią tego roku.

http://www.einarvilberg.com/

http://www.facebook.com/einarvilbergmusic

http://youtube.com/einarvilberg

Written By
More from Bartek Wilk
Lara Runars – In Between
Lára Rúnarsdóttir to mieszkająca w Reykjaviku wokalistka i songwriterka. Na swoim koncie...
Read More
0 replies on “Einar Vilberg – APATHY”