Norway and Iceland Meet Slovakia

Od 22 do 24 lutego w stolicy Słowacji, Bratysławie odbędzie się bardzo szczególny festiwal – Norway and Iceland Meet Slovakia – Art Festival Without Borders. Organizatorem przedsięwzięcia, a w zasadzie projektu, angażującego artystów z trzech krajów jest magazyn Týždeň, a partnerem IMX.

Przesłaniem festiwalu, jest sztuka, jako sposób przedstawiania marginalizowanych grup i pomoc w przywracaniu ich miejsca w społeczeństwie.
Tematem zainteresowań organizatorów jest więc szeroko pojęta kultura i sztuka – teatr, fotografia, film i muzyka. Miejscem, w którym festiwal się odbędzie jest klub KC Dunaj (Nedbalova 3, Bratysława).

Pierwszego dnia zobaczyć będzie można m.in. wystawę prac Borisa Németha z podróży na Islandię i do Norwegii, a także dwa filmy – Tak ďaleko, tak blízko oraz Mother’s Courage: Talking Back to Autism. Gośćmi będą: islandzki reżyser Fridrik Thor Fridriksson, a także słowaccy reżyserzy Robert Kirchhoff i Marcel Pázmán.

Drugi dzień poświęcony będzie teatrowi (Słowacja i Norwegia), a trzeci dzień zajmą dyskusje o muzyce i koncerty. Gośćmi i prelegentami będą m.in. Sigtryggur Baldursson – Icelandic Music Export, Michal Berezňák – LaLa Music Export, Jarmila Vlčková – World Music From Slovakia. O 20.30 wystąpi słowacka grupa The Ills, która zagrała na ubiegłorocznym Iceland Airwaves.

W ramach projektu dziennikarze Týždeň przeprowadzili też mnóstwo wywiadów, m.in. Ben Frost, Megan Horan (IMX), Frank Arnick, Oléna Simon, Scott McLemore and Chris Foster.

Wydarzenie na facebooku – https://www.facebook.com/events/188331534976170/

 

Written By
More from Bartek Wilk
Grúska Babúska – rozmowa z Harpą
Jeśli macie ochotę posłuchać czegoś oryginalnego i zaskakującego, a jednocześnie lekkiego i...
Read More
0 replies on “Norway and Iceland Meet Slovakia”