Hania Rani – Esja

Esja – to nazwa łańcucha górskiego w Islandii. Znajduje się jakieś 10 km od Reykjaviku, widać ją z prawie każdego miejsca islandzkiej stolicy. To również tytuł utworu Hani Raniszewskiej, który zapowiada jej nową płytę.

Dlaczego Esja? Bo choć jej masyw jest stałym elementem pejzażu Reykjaviku, to nigdy nie wygląda tak samo. Jednego dnia Esja jest mroczna i posępna, innym razem jasna i majestatyczna. Jak mówi Hania Rani, to przypomina jej muzykę i sztukę. Każdego dnia patrzymy na te same fragmenty z innej perspektywy i dostrzegamy w nich nowe piękno.

„Esja” była pierwszy utworem, który został zarejestrowany podczas pracy nad nowym albumem. Hania wyprodukowała go wspólnie z przyjacielem, Piotrem Wieczorkiem.

wideo: Mateusz Filip Wasiucionek / smutazos
nagranie & mix: Piotr Wieczorek
master: Rafał Smoleń
muzyka: Hania Rani

Dodam tylko, że Hania Rani bierze udział w Konkursie Firestone Headliners of Tomorrow, w którym jury pod przewodnictwem Moniki Brodki wytypowało TOP 3 Finalistów. Zwycięzca wystąpi na Firestone Stage podczas tegorocznego Opener’a. W konkursie Hania zagrała właśnie „Esję” i utwór „Today is always”. Jeśli chcecie zobaczyć i usłyszeć Hanię Rani na Openerze, a przede wszystkim, jeśli chcecie pomóc jej spełnić marzenie o występie na wspólnej scenie z Ólafurem Arnaldsem i Janusem Rasmussenem z Kiasmos – to oddajcie swój głos pod tym adresem:

http://konkursfirestone.pl

Głosując, sami możecie wygrać nagrody, w tym podwójne karnety na Open’er Festival. Głosowanie trwa do niedzieli, 21 maja 2017 roku!

http://haniarani.com
https://soundcloud.com/haniarani
https://www.facebook.com/haniaranimusic
https://www.youtube.com/hannaranna
https://www.instagram.com/haniarani

Written By
More from Bartek Wilk
„Tracing Echoes” – krótki dokument reżyserii Natalie Wallrapp
„Tracing Echoes” to krótki film dokumentalny, wyreżyserowany przez Natalie Wallrapp. Zaintrygowana twórczością...
Read More
0 replies on “Hania Rani – Esja”