SALK, Mr. Silla, Einar Indra – polsko-islandzka trasa koncertowa PARALLELS

Jest nam niezmiernie miło, że możemy podzielić się z Wami tak niesamowitą wiadomością. Krakowski zespół SALK wspólnie z artystami z Islandii wyrusza w trasę koncertową. Tak! Pierwszy z koncertów już jutro w Alchemii! A z SALK zagra wyjątkowy duet – Mr. Silla (Silla wraz z Tylerem), która pracuje obecnie nad nowym materiałem! Podczas islandzkiej części trasy SALK, w kultowym KEX Hostel i w Rif towarzyszyć będzie świetny Einar Indra. Cieszymy się, że muzykaislandzka.pl znalazła się wśród patronów medialnych trasy PARALLELS! 

Trasa, realizowana w ramach projektu PARALLELS, obejmie Polskę i Islandię. U boku SALK wystąpią przedstawiciele islandzkiej sceny muzyki alternatywnej: Mr. Silla i EinarIndra. Pierwszy wspólny koncert odbędzie się już 20. czerwca w krakowskim klubie Alchemia.

PARALLELS to transgraniczny projekt kulturalny realizowany przez dwie studentki zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Inicjatywa narodziła się z potrzeby poszerzania spektrum współpracy oraz wymiany kulturalnej pomiędzy polską i islandzką sceną muzyki alternatywnej. W projekcie bierze udział krakowski zespół SALK, który wyruszy na serię koncertów po Polsce i Islandii, a podczas kilku z nich, u boku zespołu wystąpi dwoje artystów z krainy lodu i ognia: Mr. Silla – znana z grupy Múm, a także EinarIndra – nietuzinkowy kompozytor i producent muzyki elektronicznej.

Wspólne występy artystów mają zakreślić zarówno podobieństwa, jak i różnice między dwoma z pozoru odrębnymi światami. W świetle aktualnego krajobrazu politycznego na świecie, muzyka staje się swoistym językiem porozumienia, który odzwierciedla potrzebę jedności, budowania kulturowych mostów i przekraczania granic w poszukiwaniu tego, co nas łączy, a nie dzieli. Projekt realizowany jest pod egidą Fundacji Krakowska Scena Muzyczna, przy wsparciu ze strony warszawskiej wytwórni muzycznej NEXTPOP.

Trasa Koncertowa PARALLELS:

20.06 Kraków / Koncert Premierowy / Klub Alchemia / SALK+ Mr. Silla

23.06 Warszawa / Klub Hydrozagadka / SALK + Mr. Silla

28.06 Poznań / Meskalina / SALK

08.07 Wrocław / ZaZoo Beach Bar / SALK

10.07 Katowice / Katofonia Jazz&Blues Club / SALK

30.07 Zakopane / Teatr Witkacy / SALK

04-06.08 Katowice / OFF Festival / SALK

09.08 Reykjavik (IS) / Kex Hostel / SALK + EinarIndra

11.08 Rif (IS) / The Freezer/ SALK + EinarIndra

12.08 Dalvik (IS) / Fiskidagurinn mikli/ SALK

Partnerzy:

Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Kultury UJ, NEXTPOP, Agencja Reklamowa Otis-td.

Patroni medialni:

Gazeta Wyborcza, Culture.pl, somusic.pl, NetFan.pl, muzykaislandzka.pl, Magnifier

 

Zespół SALK powstał pod koniec 2015 roku w Krakowie. Tworzą go:

Marcela Rybska – wokalistka i instrumentalistka – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. W zespole odpowiada za większość kompozycji.

Michał Sarapata – basista oraz producent – absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie, basista, producent. Poza grą w SALK zajmuje się również produkcją muzyki na potrzeby filmów i spektakli.

Mateusz Sarapata – operator samplerów, perkusjonalista, animator kultury, ogromny fan nowej muzyki. Wraz z bratem współtworzy producencki duet SARAPATY. Kamil Kwidziński – poeta – na swoim koncie ma cztery książki poetyckie, a także liczne publikacje prozy, dramatów oraz opowiadań. Były latarnik.

W roku 2016 zespół zagrał dziesiątki koncertów, wystąpił m.in. podczas 53. KFPP w Opolu, gdzie został uznany za jedną z najciekawszych propozycji wśród Debiutów, a Brand New Anthem oraz So!Music okrzyknęły go największą muzyczną nadzieją na rok 2017. Zespół może poszczycić się wygraną w konkursach organizowanych przez Skoda Auto Muzyka i Radio Kraków. Występował podczas Soundrive Festival, Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane a także 16. Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie. W kwietniu 2017 roku, za pośrednictwem wytwórni Nextpop ukazał się debiutancki album zespołu pt. “Matronika”.

Facebook: https://www.facebook.com/salkPL/

 

Written By
More from Bartek Wilk
Nominacje do tegorocznej nagrody Nordic Music Prize
Poznaliśmy artystów i albumy nominowane do tegorocznych nagród Nordic Music Prize. Wśród...
Read More
0 replies on “SALK, Mr. Silla, Einar Indra – polsko-islandzka trasa koncertowa PARALLELS”