To Grieve – singiel i klip od MANOID

Bardzo lubię klimat muzyki, tworzonej przez MANOID. Tego polskiego producenta z pewnością bardzo dobrze znacie, choćby ze współpracy z Polą Rise. MANOID należy też do wciąż nielicznej grupy polskich artystów, którzy mieli okazję wystąpić na Islandii. Dokładnie tydzień temu MANOID wypuścił nowy singiel, a kilka dni temu towarzyszący mu wideoklip – To Grieve.

To Grieve ukazał się pod szyldem niemieckiej wytwórni hafendisko, z którą związani są tacy artyści, jak Kasper Bjørke, Oliver Huntemann czy Sid Le Rock. Muzyka, którą tworzy MANOID to techniczne rytmy połączone z melodyjnymi motywami, emocjonalnie angażujące odbiorcę.

Singiel To Grieve jest doskonałym oknem na świat artysty. Połączenie syntezatorowych arpeggio z niepokojącymi melodiami w melancholijnej atmosferze, tworzy w rezultacie oryginalnie brzmiące leśne techno.

Utwór został zremiksowany przez mieszkającego w Berlinie, kanadyjskiego producenta Sid Le Rock’a, który według zasady „mniej znaczy więcej” stworzył jego minimalistyczną wariację. Pysh – utalentowany dj i producent z Warszawy, wydający pod szydlem wytwórni Einmusika i Steyoyoke, zaprezentował drugi remiks utworu. Jego propozycja to taneczna kompozycja, która doskonale sprawdzi się na parkiecie.

Singiel To Grieve promuje wideoklip, wyreżyserowany przez Pata Dudka. Obraz opowiada o trudnych relacjach międzyludzkich, w których role ofiary i oprawcy przeplatają się ze sobą.


MANOID – To Grieve
1. To Grieve
2. To Grieve (Sid Le Rock’s Grievance Remix)
3. To Grieve (Pysh Remix)

Jeśli chcielibyście zobaczyć artystę na żywo, to 28 lipca będziecie mieli okazję. MANOID wystąpi na AUDIORIVER FESTIAL.

MANOID ONLINE:
www.facebook.com/MANOID.music
www.instagram.com/manoid_music
www.soundcloud.com/manoid-music

Written By
More from Bartek Wilk
Fjordwalker interview
It is Alex Polianin who stands behind Fjordwalker project. He comes from a...
Read More
0 replies on “To Grieve – singiel i klip od MANOID”